• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-588-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود 28 پروژه نیمه تمام و جدید در حوزه ورزش و جوانان استان

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان سیستان‌وبلوچستان گفت: در حال حاضر ۸۱ سمن در حوزه‌های فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی، ایثار و شهادت، فناوری و امور علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری مربوط به جوانان در ۱۴ شهرستان استان فعالیت می‌کنند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان‌وبلوچستان، محمودرضا امیاری، در نشست خبری با محوریت هفته جوان، گفت: جوانان به‌عنوان نیروهای پر انرژی و پر استعداد جامعه، یک سرمایه بزرگ محسوب می‌شوند و باید برای حل مشکلات مربوط به این قشر، از جمله اشتغال، ازدواج و اوقات فراغت هر دستگاهی نقش خود را ایفا کند .

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد (سمن) که حلقه وصل میان دولت و ملت هستند، می‌توانند علاوه بر ایجاد وفاق ملی، نقش‌آفرینی مؤثری در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی مربوط به جوانان داشته باشند .

وی افزود: در حال حاضر ۸۱ سمن در حوزه‌های فضای مجازی، آسیب‌های اجتماعی، ایثار و شهادت، فناوری و امور علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری مربوط به جوانان در ۱۴ شهرستان استان فعالیت می‌کنند .

امیاری با اشاره به اینکه نگاه مسئولان به سمن‌ها باید یک نگاه ویژه باشد، ادامه داد: باید بتوان از استعدادها و توانمندی جوانان در قالب سمن‌ها استفاده کرد، چراکه شجاعت و جسارت جوانان یک سرمایه است .

وی اظهار کرد: ایجاد و فعالیت سمن‌ها می‌تواند زمینه مشارکت جوانان در برنامه‌های کلان را فراهم کند و روحیه مسئولیت پذیری و همگرایی را در جوانان بوجود آورد .

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: در حال حاضر ۱۸۰ مورد تقاضای ایجاد سمن‌ دریافت شده است که نشان می‌دهد فضای لازم ایجاد شده و جوانان برای فعالیت در این حوزه انگیزه دارند .

امیاری همچنین با اشاره به پروژه‌های جاری اداره‌کل ورزش و جوانان، گفت: ۲۸ پروژه نیمه‌تمام و جدید در سطح استان داریم که برای انجام این پروژه‌ها اعتباری نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان در اختیار اداره ورزش وجوانان استان قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: