• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب:

وضعیت کیفی آب چاه نیمه در سیستان نامناسب است

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: متاسفانه وضعیت کیفی آب چاه نیمه یک در شمال سیستان و بلوچستان نامناسب است و باید در این زمینه هر چه سریعتر اقداماتی انجام شود.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، حمید رضا جانباز در کارگروه آب استان افزود: چنانچه مشکلات این چاه نیمه برطرف نشود این مشکل به سایر چاه نیمه ها نیز سرایت می کند .

وی افزود: شورای حفاظت سیستان و بلوچستان باید هر چه سریعتر نسبت به برطرف کردن مشکل چاه نیمه شماره یک اقدامات لازم را انجام دهد .

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ضمن توجه به اشتغالزایی در چاه نیمه ها نباید در این مکان ها پرورش ماهی انجام شود زیرا پسماند آن کیفیت آب را پایین می آورد.

وی بیان کرد: گرچه عقب ماندگی هایی در این استان وجود دارد که قسمتی از آن به توسعه نیافتن زیرساخت ها و قسمتی هم به اقلیم و جغرافیای آن بر می گردد اما دولت در راستای ارائه خدمات به مردم این خطه تلاش می کند و در همه نقاط استان طرح هایی در دست اجراست اما به این معنا نیست که توانسته ایم همه مشکلات را رفع کنیم.

جانباز افزود: سهم سیستان و بلوچستان در توزیع اعتبارات برای طرح های آبرسانی از میانگین متوسط کشوری بیشتر است و دولت به این استان توجه ویژه ای دارد به گونه ای که بسیاری از طرح های آبرسانی استان 100 درصد اعتبارات را دریافت کرده است.

وی ادامه داد: در این استان برنامه جامعی برای تامین آب شرب داریم و اگر در مصرف آب موجود در منطقه صرفه جویی شود مشکلی برای تامین آب شرب نخواهیم داشت.

جانباز تصریح کرد: از آن جایی که تبخیر آب در این استان زیاد است با حضور هیئتی از بانک جهانی از سیستان و بلوچستان بازدید خواهد شد تا کمک های تخصصی به استان شود.

وی همچنین گفت: 124 طرح آبرسانی در کشور در حال انجام است که سالانه 2 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار به این طرح ها اختصاص می یابد .

وی بیان کرد: سهم سیستان و بلوچستان در توزیع اعتبارات در بخش آب و فاضلاب نسبت به میانگین کشوری بیشتر است .

وی افزود: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به مسائل سیستان و بلوچستان به ویژه آب این استان دارد .

وی تصریح کرد: پارسال از محل اعتبارات 10 و 12 اعتبارات بسیار خوبی به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است .

وی ادامه داد: وزیر نیرو همیشه دغدغه خاصی به مسائل آب سیستان و بلوچستان دارند .

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: برای تامین آب آشامیدنی مردم سیستان و بلوچستان در وزارت نیرو برنامه های جامعی داریم .

جانباز اظهار داشت: تمام نقاط جمعیتی سیستان و بلوچستان احصا شده است که در افق 1405 این نقاط چه میزان به آب آشامیدنی نیاز دارند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: