• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم زاهدانبیان کرد:

تامین آب شرب یک میلیون و 400 هزار نفر از مردم زاهدان و شمال استان از چاه نیمه‌ها

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: آب شرب یک میلیون و 400 هزار نفر از مردم زاهدان و شمال استان از چاه نیمه ها تامین می شود، آب این سدها از آب ورودی افغانستان تامین می شود اما امسال هیچ آوردی از این کشور نداشتیم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیم یارمحمدی افزود: میزان آب موجود در چاه های نیمه های استان 350 میلیون متر مکعب است که تا یکسال آینده کافی نخواهد بود.

نماینده مردم ایرانشهر نیز در ادامه این جلسه گفت: بحرانی ترین مشکل استان وضعیت آب روستاهاست. همچنین خطر بیماری های عفونی در جنوب استان به دلیل بحران آب وجود دارد که اقدامی که می توان در این راستا انجام داد توزیع آب با تانکر است .

محمد نعیم امینی فرد افزود: انتظار می رود سهم بیشتری از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای استان اختصاص یابد و با عنایت مقام معظم رهبری برای جنوب استان نیز در حوزه آب اعتباراتی در نظر گرفته شود.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: این استان ظرفیت های زیادی دارد اما با چالش جدی آب مواجه است.

دانیال محبی افزود: هر سال از افغانستان مقداری آب ناشی از سیلاب وارد رودخانه هیرمند می شد اما امسال این اتفاق نیفتاد و زمین های کشاورزی زیادی که با امید ورود این آب کشت شده بود خشک شد به گونه ای که حتی نمی توان برای مصرف دام از آن استفاده کرد.

وی اظهار کرد: معیشت مردم استان با مشکل جدی مواجه است و درآمد آن ها کم و تولید ناخالص داخلی این خطه نیز پایین است و توجه جدی و ویژه ای را طلب می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: