• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مجمع سلامت در شهرستان خاش تشکیل شد

مجمع سلامت شهرستان خاش با حضور احمد بامری معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت خاش، امام جمعه مسجد جامع حنفاء اهل سنت، معاونان سیاسی اجتماعی و امور عمرانی فرماندار، بخشداران، رئیس شورای شهرستان، مدیر شبکه بهداشت، رئیس مرکز بهداشت و شماری از مدیران، معاون شهردار و جانشین فرماندهی انتظامی در سالن اجتماعات فرمانداری خاش برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار خاش گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و سالهای متوالی کمک به تامین آب و غذا در جهت تامین سلامت اقشار جامعه و مقابله با انواع بیماری ها از اولویت های مهم دولت است .

محمد احمدی بولاغ با اشاره به اینکه تشکیل مجمع های خیران سلامت به بهبود شاخص های بهداشت و درمان کمک می کند اظهار داشت: با توجه به اینکه خشکسالی جامعه و استان ما را تهدید می کند با حمایت های دولت از سند توسعه آب و امنیت غذایی استان بزودی رونمایی می شود .

وی بیان کرد: آبرسانی به روستاهای فاقد شبکه لوله کشی و چاه آب و رفع مشکلات کشاورزان و دامداران و بهبود بخشیدن به مبحث تولید و تامین کالاهای اساسی و توسعه آموزش ها مورد توجه دولت هستند .

احمدی ادامه داد: فرهنگ سازی در حوزه سلامت و توجه به مباحث آگاه سازی و آموزشی برای کاهش دادن مشکلات تاثیرگذار است .

وی تصریح نمود: تغییر در شیوه های زندگی باید مورد توجه باشند تا بتوان در کنار انجام برنامه های درمانی و سلامت، با خطرات و آسیب های این حوزه مقابله کرد .

احمد بامری معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سلامت باید اجتماع محور باشد و همه ارکان جامعه در تحقق اهداف سلامت نقش آفرینی کنند .

وی افزود: رئیس جمهور، استانداران، فرمانداران به عنوان روسای مجمع سلامت در کنار سایر اعضای این مجمع بر ضرورت مشارکت دادن اقشار مردم، همکاری و مشارکت ادارات و سازمان ها به عنوان بخش دولتی و ان جی او ها و بهره گرفتن از نظرات کارشناسان و صاحب نظران و علما و نخبگان تاکید دارند و همگان یکصدا برای مقابله مشکلات حوزه سلامت برنامه دارند .

بامری ارتقای سطح سلامت افراد جامعه را با دخیل کردن خانواده ها و شناسایی چالش ها و تلاش برای جبران کمبودها دارای اهمیت خواند و بیان کرد: مجمع های خیرین سلامت در کنار دولت و کانون های سلامت و سازمان های مردم نهاد به صورت خودجوش می توانند به کاهش مشکلات کمک کنند .

مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش با تشریح وظایف و سیاستهای مجمع سلامت بر اهمیت مشارکت دادن اقشار مختلف مردم و ادارات و نهادها برای ارتقای شاخصهای سلامت و تحقق شعار حقوق شهروندی تاکید کرد .

وی اظهار داشت: اولویت ها و شاخصهای بهداشت و درمان کشور و مناطق و شهرستان ها در مجمع سلامت مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و تصمیمات لازم برای حل مشکلات اتخاذ خواهد شد .

شماری از علما و مدیران دستگاههای اجرایی نیز به بیان دغدغه های خود در حوزه سلامت و بهداشت پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: