• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد؛

کوله بران، سربازان توسعه تجارت سیستان و بلوچستان

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: با تدابیری که با همکاری دستگاه های ذیربط صورت پذیرفت کوله بران استان جهت انجام امورات تجاری ساماندهی شده اند و همین کوله بران سربازان توسعه تجارت در استان می باشند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، کیخا اظهار کرد: سیاست کلی ما حمایت از محصولات کشاورزی و تولیدات داخلی است اما خواسته بخش دولتی و خصوصی استان ( تجار و بازرگانان ) این است که در زمانهایی که کشور نیاز به واردات برخی اقلام از جمله برنج ، دام و ... دارد در بخش واردات به استان سیستان و بلوچستان هم سهمی داده شود .

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان به این نکته نیز اشاره کرد که در صورتی که در شهرستان مرزی میرجاوه منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود بسیاری از مشکلات تجاری ما با کشور پاکستان رفع خواهد شد .

کیخا خاطرنشان کرد: این استان ظرفیت های بسیار زیادی در زمینه صادرات و ترانزیت کالا به پاکستان، افغانستان و کشورهای حوزه خلیج فارس دارد که کمتر استانی در کشور چنین مزیت هایی را دارد.

وی گفت: بازارچه های مرزی استان یک فرصت مهم برای منطقه محسوب می شود که در کنار آن استفاده مناسب از ظرفیت های پیله ورها، بازارچه ها، مناطق آزاد و گمرکات استان می تواند فرصتی مهم شناخته شود و برای بهره مناسب از این ظرفیت ها در کشور برنامه ای کلان برای پشتیبانی از شرکت های غیرنفتی و مدیریت صادرات هدف گذاری شده است .

وی ادامه داد: با توجه به شرایط استان یکی از مهم ترین فاکتورها در رونق منطقه استفاده از خدمات ترانزیت و صادرات است که می تواند برای بهره مندی از آن برنامه ریزی مدونی داشت، چرا که هزینه چندانی ندارد اما در مقابل ارزش افزوده بالایی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: