• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

آسانسورهای سيستان و بلوچستان شناسنامه دار می شوند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان وبلوچستان بر لزوم شناسنامه دار شدن آسانسورها در سطح استان تأکید کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، یاقر کرد، در جلسه شورای فنی استان که به موضوع روند استانداردسازی آسانسورهاي استان و جانمایی واحد تولید بتن آماده در شهر زاهدان پرداخته شد بر لزوم شناسنامه دار شدن آسانسورها تاکید شد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان وبلوچستان در این جلسه گفت: باید ترتیبی اتخاذ شود تا تمام آسانسورهای سطح استان شناسنامه دار شوند و در این شناسنامه مشخصات شرکت نصاب و شرکت نگهدارنده در محل آسانسور به صورت پلاک نصب شود .

باقر کرد افزود: برای این منظور همه شرکت هایی که در زاهدان آسانسور نصب کرده اند باید ظرف مدت تعیین شده نسبت به نصب شناسنامه در محل آسانسور اقدام کنند و چنانچه این اقدام انجام نشود اجازه فعالیت در این استان را نداشته باشند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در بحث استانداردسازی  آسانسورها باید چارچوب معینی را طراحی و به دستگاه های مرتبط ابلاغ شود تا دستگاه ها در آن چارچوب وظایف خود را انجام دهند .

وی گفت: با توجه به اینکه افرادی بدون داشتن مجوز و با استفاده از خلاء های موجود مشغول فعالیت هستند و آسانسوری نصب می کنند که تحت قوانین تعریف شده نیست ، باید چارچوب معینی  طراحی و به دستگاه های مرتبط ابلاغ شود تا دستگاه ها در آن چارچوب وظایف نظارتی خود را انجام دهند .

باقرکرد افزود: در بسیاری از شهرها که قوانین استاندارد رعایت می شود هر چند سال این قوانین تغییر می کند و برای انطباق با قوانین جدید قطعات عوض می شوند که قطعات دست دوم و تعویضی به شهرهایی چون اینجا که هنوز خیلی ضابطه های تنظیمی رعایت نمی شود آورده و استفاده می شود یعنی آسانسور از همان اول با قطعات کهنه و دست دوم نصب می شود .

وی گفت: باید بخشنامه ای توسط سازمان استاندارد تنظیم شود و وظایف سازمان نظام مهندسی  و مهندس ناظر در  آن دیده شود تا بر اساس این بخشنامه ، مهندس ناظر از ابتدای شروع احداث پروژه بر این موضوع نظارت داشته باشد .

این مقام گفت: باید  مهندس ناظر در هر فاز بازرسی ابعاد اتاقک آسانسور را چک کند و با استاندارد مورد نظر تطابق داده شود چرا که موارد متعدد دیده شده که ساختمان با طبقات زیادی ساخته شده و در انتها مشخص شده که اتاقک آسانسور مطابق قواعد ساخته نشده و پروژه متوقف می ماند .

معاون استاندار گفت:  باید به نحوی فرهنگ سازی شود تا مالکان براساس زمان تعیین شده برای بررسی و صدور گواهی ایمنی استاندارد مراجعه کنند ، همچنین باید به گونه تمهید شود که پیمانکارانی که از نصابان بدون مجوز برای نصب آسانسور استفاده می کنند مجوز آنها باطل شود و اجازه فعالیت نداشته باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: