• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم چابهار در مجلس:

انتظارم این است هیچ کارگر بومی در چابهار بیکار نباشد

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: باوجود صنایع و ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی در چابهار، انتظار این است هیچ کارگر بومی در این منطقه بیکار نباشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالغفور ایرانژاد در مراسم روز کارگر که به همت منطقه آزاد چابهار برگزار شد با اشاره به اهمیت شغل کارگری برای ارتقا و بالندگی کشور اظهار داشت: بیکاری کارگرانی که چرخ کشور به همت آن‌ها می‌چرخد و پایه اصلی اقتصاد مقاومتی هستند به‌هیچ‌وجه قابل‌پذیرش نیست.

وی با اشاره به نام‌گذاری امسال، افزود: بدون شک وظیفه همه دستگاه‌‌ها، نهادها و مردم است تا با خرید کالای و استفاده کارگر ایرانی دعوت رهبری لبیک بگویند، زمانی کار در جامعه باشد و کارگر مشغول آن؛ همه جنبه‌های امنیت به منصه ظهور گذاشته خواهد شد.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر استفاده از کارگر ایرانی، تصریح کرد: انتظار من به‌عنوان نماینده مردم چابهار این است که باوجود صنایع بزرگی همچون فولاد و پتروشیمی و ظرفیت بندری، شیلاتی و ... در چابهار، هیچ کارگر بومی در این منطقه بیکار نباشد.

ایرانژاد با تشکر از منطقه آزاد چابهار برای نوع نگاه به کارگران و برگزاری جشن برای تجلیل از آن‌ها اضافه کرد: صنایع، شرکت‌ها، سازمان و ارگان‌های دولتی و خصوصی که در چابهار به‌عنوان قلب نهفته اقتصاد ایران فعالیت دارند و به جهت نگاه نظام به این منطقه هرروز پیشرفت می‌کنند موظف به استفاده از نیروها و کارگران بومی هستند.

معاون اقتصادی منطقه آزاد چابهار نیز در این مراسم با تشریح ظرفیت‌های چابهار، گفت: از تمامی نقطه نظرات کارشناسی و کارگری سازنده برای نیل به اهداف‌ و مأموریت‌های منطقه آزاد چابهار استقبال می‌کنیم و آن‌ها را سرلوحه قرار خواهیم داد.

غلام‌رضا پناه با اشاره یکپارچگی شهر و منطقه آزاد چابهار، افزود: نگاه در منطقه آزاد چابهار، نگاه توسعه‌ای است، محلی و قسمتی نگاه نمی‌کنیم؛ تعالی شهر تعالی منطقه آزاد و تعالی منطقه آزاد تعالی شهر چابهار است.

معاون فرهنگی منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: یکی راهبردهای اصلی منطقه آزاد چابهار عمل به مسولیت‌های اجتماعی است و در راستای عمل به این مسولیت‌ها حمایت از جامعه کارگری و بومی را در دستورکار قرار دادیم.

دادکریم بلوچ افزود: بدون شک در مذاکرات خود با سرمایه‌گذارانی که درمنطقه فعالیت دارند، استفاده از جامعه بومی کارگری را سرلوحه و مورد تاکید قرار می‌دهیم و علاوه‌بر آن برنامه‌های مختلف فرهنگی-اجتماعی نیز هم‌چون این مراسم تجلیل را برای جامعه هدف کارگری منطقه مرتبا در دستور کار داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: