• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش قابل‌توجه دهیاری‌های سراوان

فرماندار سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گفت: دهیاری‌های سراوان در دولت تدبیر و امید رشد قابل‌توجه ای داشته از 58 دهیاری به 150 دهیاری افزایش‌یافته است.

به گزارش ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان درویش نارویی در نشست هم‌اندیشی با شوراهای اسلامی شهرستان سراوان اظهار داشت: دولت بر اساس وظایف خود جایگاه شوراهای اسلامی را به‌عنوان پارلمان‌های محلی مقبول دانسته که این ناشی از نگاه مردم‌سالاری دینی است؛ در همین راستا فعالیت و حضور شوراهای اسلامی در کنار دولت در مرتفع و به حداقل رسانیدن بسیاری از مسائل جامعه مهم است.

وی افزود: تعامل خوب و سازنده‌ای برای پیشبرد مسائل اجتماعی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی و ... در حوزه شهرستان میان مردم و حاکمیت برقرار بوده که با نگاه به اینکه وحدت و همراهی مردم و حاکمیت در مسیر برنامه توسعه شهرستان نقش حائز اهمیتی را خواهد داشت .

فرماندار سراوان، امنیت را از مؤلفه‌های تأثیرگذار در توسعه کشور دانست و تصریح کرد: به‌رغم تمامی تلاش دشمنان، با نگاه جمهوری اسلامی ایران در نهادینه نمودن مکتب تعالی‌بخش اسلام و مشارکت، همراهی مردم و هوشیاری نیروهای نظامی و انتظامی امنیت قابل‌قبول و پایداری در شهرستان را شاهد هستیم .

وی با اشاره به پیگیری و توجه دولت به مسائل اقتصادی و اشتغال، گفت: افزایش دهیاری‌های شهرستان از 58 به بیش از 150 دهیاری در دولت تدبیر و امید، ثبت بیش از 2200 نفر در سامانه اشتغال حوزه تعاون و کار در 4 ساله اخیر، واردات 111 هزار رأس دام با گردش مالی 550 میلیارد تومان، اشتغال بیش از 150 نفر در حوزه آموزش‌وپرورش و 500 نفر در حوزه کشاورزی را جمله اقدامات دولت تدبیر در شهرستان سراوان است.

نارویی افزود: بیش از 800 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی در شهرستان سراوان هزینه و 120 کلاس درس احداث و پروژه‌های مهمی همچون آب‌رسانی، برق‌رسانی، راه‌سازی و ... در حال انجام است که امیدواریم جهشی در توسعه منطقه را شاهد باشیم .

وی با اشاره شرایط تنش آبی و خشکسالی منطقه، همراهی و کمک شوراها در این زمینه را خواستار شد و گفت: بدون شک مدیریت دوره گذر از دوره خشکسالی با همراهی و هم‌فکری شوراها مسیر خواهد بود.

نارویی هم‌چنین با اشاره دغدغه اشتغال تصریح خاطرنشان کرد: علی‌رغم همه فعالیت‌ها و ظرفیت‌های ایجادشده، در حوزه اشتغال جوانان با مشکلات جدی مواجه بوده که می‌طلبد با هدایت سرمایه‌داران شهرستان و استفاده از تسهیلات بدون بهره دولت در روستاها گام برداریم .

فرماندار سراوان در پایان ورود دستگاه‌های اجرایی درزمینهٔ تولید سفال کلپورگان و ایجاد اشتغال در این زمینه را مورد تأکید قرارداد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: