• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یوسفی به عنوان فرماندار جدید خاش معرفی شد

با حضور مقامات استانی و محلی، علما و معتمدان و اقشار مختلف مردم حمیدالدین یوسفی به عنوان فرماندار جدید خاش معرفی و از خدمات محمداکبر چاکرزهی تجلیل شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، هادی مرعشی معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مطالبه گری و انتقاد از دولت و پاسخگوئی به شکایات مردم در دولت مورد توجه دولت است گفت: نمایندگان مردم در مجلس و دولتمردان وظیفه دارند برای مردم کار کنند و از مباحث جناحی و حزبی فاصله بگیرند و مردم محور باشند تا خدمات شایسته ای در جامعه ارائه شود .

وی با قدردانی از تلاش های دولتمردان و شوراها و نماینده بیان کرد: در کنار هم ماندن و دور شدن از اختلاف نظرها در دولت برجسته دیده می شوند و قطعا دولتمردان علاقمند به حضور در جمع مردم و خدمت کردن به مردم هستند .

وی ادامه داد: استاندار نگاه ویژه ای به مردم خاش دارند و با نگاه احترام و اگاهانه اوضاع منطقه را از نزدیک رصد می کنند .

مرعشی ادامه داد: توصیه به تقوای الهی و رعایت اخلاق از دستورات دینی بوده که انتظار داریم زمامداران و حاکمان در دولت اسلامی انصاف را رعایت و حق و عدالت را سرلوحه کار خود قرار دهند و همواره حقیقت و استفاده از ظرفیت انسانهای نیکوکار و توانمند را برجسته ببینند .

معاون استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: خشکسالی ها به استان خسارتهای زیادی وارد کرده لذا در دولت به جبران این خسارتها و تلاش برای اشتغال زایی و رونق تولید و حمایت از تولیدات داخلی توجه می شود .

وی اهمیت حمایت از دولتمردان را با هدف رفع مشکلات و ارائه خدمات شایسته به مردم را متذکر شد .

حمیدالدین یوسفی فرماندار شهرستان خاش از حضور حماسی مردم این شهرستان و مرز داری و مبارزه با طلبی و ملیت و ایرانی بودن مردم قدردانی و از آن به عنوان یک ظرفیت برجسته یاد کرد و گفت: حرکت به سمت تعالی و کمال و تکثرگرایی و احترام به هم نوع ویژگی برجسته مردمی هست که با اسلام و کشور نگاهی ویژه دارند .

وی توجه به ظرفیت های شهرستان و بهره گرفتن از توان مردم و نخبگان و هم افزایی و کمک به ارتقای شاخص ها و ارائه خدمت عادلانه به مردم را از اولویت های برجسته خود برشمرد و تاکید کرد: قطعا از توان مردم شهرستان و نخبگان در سطوح مختلف استفاده خواهیم کرد و از تجربیات فرمانداران سابق و نمایندگان مجلس بهره می بریم تا شهرستان به تعالی و رشد خود برسد .

یوسفی از حضور اقشار مختلف مردم استان در این مراسم و نگاه بلند و اعتماد دولت به خودش قدردانی کرد .

محمداکبر چاکرزهی فرماندار سابق شهرستان خاش با ارائه بخشی از خدمات دولت در این منطقه گفت: برای انجام ماموریت های محوله و تحقق اهداف نظام اسلامی آمادگی داریم و تلاش می کنیم به عنوان سرباز این نظام و کشور در صحنه باشیم و خدمات شایسته ای را به مردم ارائه دهیم که شنیدن صدای مردم مورد اهمیت ترین کار ما در دولت بود .

وی برگزاری انتخابات پرشور و حماسی و مشارکت دادن گسترده بانوان در این عرصه و تلاش برای تحقق شعار های دولت و تامین امنیت و کمک به رفع اختلافات قومی و کاهش دادن خسارتهای این موضوع را از موفقیت های مهم دولت در خاش عنوان کرد و اظهار داشت: آمادگی داشتیم که جشن همدلی را در خاش بگیریم که موفق نشدیم ولی امیدواریم این امر در زمان فعالیت آقای یوسفی محقق شود .

وی تامین آب شرب را از ضرورت های بسیار مهم مردم عنوان کرد که با حمایت های دولت تلاش می شود با اجرای چند مجتمع آبرسانی شاخص تامین آب شرب به 85 درصد برسد .

چاکرزهی در مبحث حمایت از کشاورزان حدود ده هزار هکتار آبیاری نوین در خاش اجرا و در حال تکمیل است تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید هجده هزار متر مربع پروژه بهداشتی در خاش اجرا شد و در زمینه عمران شهری و روستایی انقلاب های بزرگی رخ داده و در ساماندهی فاقدین شناسنامه و فعالیت های دانشگاهی عملکرد مطلوبی داشتیم که دانشکده ملی سلامت و صنعت و معدن و تجارت به شمار مراکز آموزش عالی اضافه شدند .

حجت الاسلام غلامرضا دهقان امام جمعه شهرستان خاش ضمن تجلیل از خدمات فرماندار سابق و عرض خیر مقدم به فرماندار جدید و با بیان اینکه مسئولیت پذیری باید همراه در جهت خدمت صادقانه به مردم و اجرای عدالت و انجام وظایف محوله باشد گفت: در حکومت اسلامی باید دین محور باشد و شکر گذاری از نعمت های در اختیار و یاری رساندن به ستم دیدگان و احترام گذاشتن به اقوام و مذاهب از اساس و اولویت های مهم در حاکمیت اسلامی است .

وی افزود: مهندس چاکرزهی از فرمانداران سخت کوش و ولائی و تابع اجرای فرامین رهبری و دولت بودند که توانستند عملکردی موفق از خود برجای بگذارند و در سالهای سخت مالی دولت و شرایط دشوار تحریم ها اقدامات شایسته ای در شهرستان انجام دادند .

مولوی محمدعلی شهنوازی امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت شهرستان خاش با ترجمه و تفسیر آیات سوره مبارکه نصر از تلاش های چاکرزهی فرماندار سابق خاش تجلیل و تاکید کرد: فتح و پیروزی و نصرت و امداد پروردگار متعال برای مومنانی است که خداشناسی و شکر نعمت در آنها وجود دارد و الحمدلله خدمات دولتمردان مانند نور خورشید در آسمان کشور می درخشد .

رابط نهاد نمایندگی رهبری در امور اهل سنت شهرستان خاش از اعتماد مردم خاش به دولت و اعتماد دولت به مردم و تکریم از مسئولان خدمتگذار قدردانی کرد و گفت: حضور گسترده مردم در صحنه های نظام و از جمله انتخابات سبب تبلور شاخص های نظام در حوزه های مختلف شده و دنیا را به حیرت واداشته است و بسیار خوشحال هستیم که در حوزه دینی شاهد نگاه مثبت دولت و نظام به منطقه می باشیم .

وی اظهار داشت: در خاش افزون بر پنجاه نماز جمعه و قریب به ده حوزه علمیه فعالیت دارند که این امر از نگاه بلند مسئولان نظام به منطقه حکایت دارد .

وی از خدمات فرماندار سابق خاش تجلیل کرد و گفت: آقای چاکرزهی قریب به چهل درصد از مناطق استان را مدیریت کرده اند و بسیار خوشحال هستیم بعد از مهندس چاکرزهی جناب آقای یوسفی بعنوان دومین فرماندار بلوچ و اهل سنت با اعتماد دولت برای خاش برگزیده شده است .

عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش با اشاره به اینکه تعهد و تخصص و تجربه به موفقیت مسئولان کمک می کند از خدمات فرماندار و مجموعه خدمتگذاران در دولت و نظام اسلامی به مردم منطقه تجلیل کرد و گفت: مسئولان باید خدمتگذار مردم بمانند و از فرصت در اختیار برای تحقق اهداف اسلام و کشور و خدمت شایسته به مردم بهره ببرند و خدمت رسانی به مردم را فدای منافع خود نکنند و در گره گشایی امور از توان مردم استفاده کنند .

وی خطاب به فرماندار جدید خاش بیان کرد: خاش رنگین کمان قومیت ها و استعدادها و ظرفیت ها است که امیدواریم در دوره فعالیت جدید خود بتوانند همگام با مردم و نخبگان حرکت کنند .

وی تغییر در شاخص های مدیریتی و بهره گرفتن از مسئولان توانمند و توجه به خواسته های مردم و کمک به حل مشکلات اشتغال و معیشت و تامین آب شرب و توسعه فضاهای عمرانی و اجتماعی را متذکر شد .

وی اهمیت اجرای سد کارواندر و وجود مشکلات در حوزه تامین آب شرب در نقاط شهری و روستایی و اجرای پروژه های گازرسانی را یادآور شد و ادامه داد: اتمام پروژه های نیمه تمام و اجرای پروژه راه مرزی روتک و حل مشکلات مرزنشینان و راه گوهرکوه به بزمان و تامین قیر و ارتقای دهستانها به شهر از خواسته های به حق مردم خاش هستند .

نماینده مردم شهرستان خاش و میرجاوه و کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مردم این شهرستان مراسم خداحافظی و تکریم از آقای چاکرزهی فرماندار سابق خاش به عنوان یک خدمتگذار و نماینده دولت را برگزار می کنند که جا دارد از تلاشها و خدمات ایشان تقدیر کنیم و از دولت تقاضا می کنیم شایستگی های وی را در نظر بگیرند و از توان او در مدیریت های استان بهره گیرند .

علی کرد همچنین با تبریک به فرماندار جدید بیان کرد: آقای یوسفی نیز فردی توانمند و با تجربه و فرهیخته هستند که از استاندار و مقام های دولت برای انتصاب وی به عنوان فرماندار خاش قدردانی می کنیم .

وی اظهار داشت: شوراها و دهیاران به جمع بندی مشکلات بپردازند و به حل معضلات و آسیب ها و از جمله مبحث خشکسالی ها و نیاز شدید آبی شهرستان کمک کنند .

کرد با اشاره به اینکه پروژه های آب دارای ردیف اعتباری شده اند بیان کرد: گازرسانی به خاش از دو محور و از خاش به میرجاوه از نیمه امسال شروع می شود .

وی اهمیت ارتباط گیری فرماندار جدید با علما و نخبگان و اقشار جامعه و تحول در آموزش و پرورش و استفاده از مدیران و مشاوران جوان و توانمند و توزیع عادلانه اعتبارات و حمایت عادلانه از دهیاران و تشکیل اتاق های فکر قوی را متذکر شد .

پاکزاد نماینده اعضای شورای اداری و جمیله ایرندگانی مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان خاش هم از عملکرد فرمانده سابق خاش تجلیل و حضور فرماندار جدید را خیر مقدم گفتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: