• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان بیان کرد:

وجود 60 مزرعه پرورش میگو در چابهار

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون 60 مزرعه در چابهار بهپرورش میگو اختصاص دارد  و وسعت هر مزرعه نیز 20 هکتار است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، هدایت الله میرمرادزهی در بازدید از مزارع پرورش میگوی چابهار افزود: وسعت مزارع پرورش میگو پارسال حدود 700 هکتار بود و این افزایش سطح کشت از طریق جذب سرمایه گذار انجام شد .

میرمرادزهی گفت: کشت میگو در مزارع پرورش از اواخر اسفند پارسال آغاز شد که به ترتیب در هر مزرعه که آماده شده باشد، انجام می شود .

مدیر کل شیلات استان افزود: کشت میگو را نسبت به سال قبل از آن ،  یک ماه زودتر شروع کرده ایم تا زمان برداشت آن مصادف با فصل سرما نشود چرا که پرورش میگو نیازمند رطوبت و گرمای کافی است .

میرمرادزهی ، اشتغال ، صادرات و ارزآوری را از مزایای پرورش میگو دانست و گفت: در هر 20 هکتار مزرعه میگو ، سه نفر به صورت مستقیم و 15 نفر هم به صورت غیر مستقیم اشتغال پیدا می کنند.

وی در ادامه به صید و صیادی استان نیز اشاره کرد و گفت: باآنکه سیستان و بلوچستان قطب صید و صیادی ایران و تأمین‌کننده عمده نیاز شیلاتی کشور است اما صیادان استان تنها از ۱۰ درصد ذخایر دریاهای آزاد استفاده می‌کنند و این در حالی است که کشورهای پیشرفته نظیر چین و ژاپن با کشتی‌های بزرگ صید صنعتی همیشه در آب‌های آزاد متعلق به کمیسیون تن‌ماهیان اقیانوس هند و نزدیک به آب‌های ما فعال‌اند و خیلی بیش‌تر از صیادان فراساحل ما صید می‌کنند .

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان بابیان اینکه برنامه ما افزایش بهره‌وری از دریاست، خاطرنشان کرد: اعزام کشتی‌های پشتیبان برای تأمین انبار، آذوقه و ادوات لنج‌های فراساحل استان در آب‌های آزاد و همچنین اعزام کشتی‌های بزرگ صید صنعتی با ظرفیت ۲ هزار تن از برنامه‌های شیلات سیستان و بلوچستان برای افزایش بهره‌وری از دریاست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: