• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-6484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان خبر داد

درآمد ۱۳۲ میلیون تومانی مددجویان سیستان و بلوچستان با فرش بافی

معاون اشغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: مددجویان سیستان و بلوچستان ۶۲ تخته فرش دست‌باف به ارزش ۱۳۲ میلیون تومان تولید کردند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رمضان پودینه، افزود: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرش دست‌باف به عنوان یک هنر اصیل ایرانی و محصول فرهنگی و کالای سرمایه‌ای، ایجاد اشتغال برای تعدادی از خانوارهای تحت حمایت است

وی با بیان اینکه اشتغال زایی در راس فعالیت‌های این نهاد قرار دارد، افزود: در تلاش هستیم با بهره‌گیری از روش‌های نوین آموزش فرش‌بافی و تجهیزات آموزشی ضمن احیای این هنر اصیل، زمینه تولید و اشتغال مددجویان را فراهم کنیم .

پودینه با اشاره به اجرای ۲۲۶ طرح قالی بافی برای مددجویان این استان، بیان کرد: با توجه به تداوم خشکسالی های اخیر و شرایط نامناسب اقلیمی در منطقه سیستان اجرای این گونه طرح‌ها نقش به سزایی در افزایش درآمد و بهبود وضعیت معیشتی مددجویان دارد .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هم اکنون ۱۵۴ طرح قالیبافی در سطح این استان فعال است، یادآور شد: عمده‌ترین بافندگان فرش دستباف را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند که از نظر تامین مواد اولیه، برگزاری کارگاه آموزشی، نظارت بر تولید فرش مورد حمایت مالی این نهاد قرار دارند .

وی با اشاره به نحوه اجرای طرح های خودکفایی و اشتغال زایی این نهاد، گفت: این نهاد پس از استعداد سنجی قالی بافان و مشاوره شغلی به صورت چهره به چهره نسبت به شناسایی مددجویان و فرزندان مستعد فراگیری دوره های قالی بافی اقدام کرده و در نهایت پس از دریافت گواهی فنی و حرفه ای حمایت لازم از آنها به عمل می آید .

پودینه افزود: همچنین این نهاد در زمینه اشتغال‌زایی مددجویان تمام امکانات و تجهیزات تولید فرش را در اختیار بافندگان قرار داده و از آنها در زمینه فروش محصولات تولیدی حمایت می کند .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: سال گذشته از محل فروش ۶۲ تخته فرش دست بافت ۱۳۲ میلیون تومان درآمد عاید مددجویان شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: