• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:

احیای صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان نیازمند حمایت مجلس

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی گفت: مصمم هستیم تا در بحث سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مصوباتی را در مجلس برای احیا، ایجاد و ترقی صنعت گردشگری در استان ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی کرد در بازدید از نمایشگاه گردشگری ایل آفرید در زاهدان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان از ظرفیت های بسیار زیاد و متنوعی برخوردار است و استانی است که دارای فرهنگها، خرده فرهنگ ها و آداب و رسوم فراوانی است.

این مسئول ادامه داد: هر ملتی که دارای زبان پویا، لباس مشخص و فرهنگ ایرانی اسلامی باشد اصالت دارد و مولفه های یک ملت با فرهنگ و اصیل در میان مردمان این خطه بسیار نمایان است.

وی گفت: با برگزاری این جشنواره شرایطی فراهم آمده تا اقوام مختلف کشور به همه معرفی شوند.

کرد یادآور شد: تمدن هنر زنان بلوچ و سیستانی در دنیا بسیار دیرینه است اما عدم برنامه ریزی و عدم ایجاد تشکل باعث شده تا فرهنگها و آداب و رسوم این منطقه کمرنگ شود.

وی افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با رویکردی اندیشمندانه و پژوهشگرانه و بت برنامه ریزی های دقیق میتواند این هنرها و صنایع دستی استان را محفوظ کند.

وی گفت: بر این هستیم تا شرایط و بستری را فراهم کنیم تا زمینه ایجاد زیرساختهای ریلی، زمینی و هوایی را بوجود بیاوریم تا گردشگران از داخل و خارج استان از این شرایط بهره ببرند.

کرد خاطرنشان ساخت: هنرهای زیبای این منطقه نشات گرفته از فرهنگ، اصالت و وابستگی مردم به کشور است که باید به دنیا معرفی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: