• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور وزیر آموزش و پرورش:

خروجی دانشگاه فرهنگیان متناسب با نیاز آموزش و پرورش نیست

مشاور وزیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از معلمان نمونه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خروجی دانشگاه فرهنگیان متناسب با نیاز آموزش و پرورش نیست ، گفت: آموزش و پرورش با کسری معلم به خصوص  در دوره ی ابتدایی روبه روست.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد حسن قائدی‌ها، با بیان اینکه کمبود معلم سیستان وبلوچستان از طریق طرح خرید خدمت تامین شده است افزود: سه هزار و 500 معلم از این طریق در سیستان و بلوچستان جذب شده است .

وی همچنین گفت: بیش از یک سوم مراکز آموزشی آموزش و پرورش کشور نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و همه دستگاه ها باید در این زمینه فعال باشند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: کار کردن در شرایط سیستان و بلوچستان بسیار سخت است و استان در زمینه آموزش و پرورش نسبت به دیگر استان ها کمبود و کسری بیشتری دارد .

قائدی ها افزود: حق و حقوق معلم و دانش آموز در دل دیگر دستگاه ها نهفته است. در بسیاری از کشورها اداره آموزش و پرورش، بر عهده دولت نیست. سهم اعتبارات آموزش و پرورش در پایان دولت اصلاحات 14 درصد بود که در دولت های نهم و دهم به 9 درصد تقلیل پیدا کرد و تلاش شده است سقف اعتبارات به 13 درصد برسد در حالی که در کل جهان 25 درصد است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای سند تحول بنیادین و شروع تبدیل پنج پایه به شش پایه بدون آماده شدن زیرساخت ها بار سنگینی را به آموزش و پرورش وارد کرد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: