• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان خبرداد:

برگزاری اولین جشنواره شعر و فرهنگ بلوچستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: امسال اولین جشنواره شعر و فرهنگ بلوچستان با ارائه آثار کلاسیک، سپید و فارسی در نیکشهر برگزار می شود که 20 اردیبهشت در اختتامیه این برنامه از شاعران برتر تجلیل می شود. سال گذشته جشنواره شعر سیستان برگزار و از شاعران برتر تجلیل شد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، حسین مسگرانی در جمع خبرنگاران افزود: اجرای تئاتر عمومی، ایجاد پلاتو، تجهیز سالن های ارشاد در برخی شهرستان ها به سالن سینما نیز از دیگر برنامه هاست که امیدوارم طبق تفاهم انجام شده با سازمان سینمایی در خاش، نیکشهر، زهک و کنارک سیستم پخش ثابت و سیار مستقر شود تا علاقه مندان از آن بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: استان سال گذشته در هفت رویداد ملی از جمله جشنواره هنرهای تجسمی، توسعه و احیای فرهنگ نماز، جشنواره گرافیک هنری، قرآن و عترت، معاونت مطبوعاتی و ... جزو استان های برتر در کشور انتخاب شد.

مسگرانی تصریح کرد: یکی از مطالبات مهم جامعه فرهنگی این است که سیستان و بلوچستان فقط زاهدان نیست و دیگر شهرها هم مهم هستند بنابراین تصمیم بر این شد که حداقل در هر شهر یک جشنواره استانی داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان در ادامه با اشاره به دو رویداد مهم فرهنگی و هنری دیگر در استان نیز گفت: هفته آینده مراسم اردیبهشت تئاتر و اختتامیه دومین جشنواره تئاتر خیابانی را خواهیم داشت که در زاهدان و شش شهرستان با اجرای 30 نمایش با موضوع آسیب های اجتماعی برگزار شد و از برگزیدگان جشنواره تئاتر خیابانی طلوع تقدیر می شود.

وی خاطرنشان کرد: به مناسبت ماه رمضان نیز برنامه های مختلفی توسط این اداره کل، اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی، دانشگاه ها و مدارس ارائه شده است و برنامه های رمضان در قالب جزء خوانی قرآن، مسابقه عکاسی ماه رمضان، جلسات تفسیر در مرکز استان و 10 شهرستان توسط امامان جمعه، خوشنویسی قرآن در شب های احیا، کتیبه نگاری در سیستان، چابهار و زاهدان و نمایش های خیابانی قرآنی برگزار می شود.

مسگرانی گفت: به دنبال این هستیم که اولین جشنواره ملی انیمیشین در استان برگزار و زمینه اجرای آن فراهم شود جشنواره ذکرالذاکرین یا آواها و نواها نیز در هفته وحدت برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: سال گذشته دوره های آموزشی مختلفی برگزار و در حوزه ادبیات داستانی هم هیئت موسس انجمن ادبیات داستانی استان مشخص شد، چون سیستان و بلوچستان در حوزه داستانی بسیار جای کار دارد.

مسگرانی تصریح کرد: سال گذشته برنامه هفته های فرهنگی، هنری در هفت شهرستان برگزار شد و امسال هم در 10 شهرستان با اجرای برنامه هایی نظیر شعرخوانی، تجلیل از مفاخر فرهنگی و ادبی در 10 شهرستان برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: