• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ثبت احوال استان بیان کرد؛

رتبه اول سیستان و بلوچستان در پوشش حداکثری کارت هوشمند ملی

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان در پوشش حداکثری کارت هوشمند ملی نسبت به دیگر استانها رتبه اول را دارد.

رضا راحت دهمرده در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود:82 درصد از جمعیت استان سیستان و بلوچستان کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند .

مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: در سال گذشته تعداد 599 هزار و 476 نفر درخواست کارت هوشمند ملی در سطح استان اخذ شده است .

دهمرده تصریح کرد: از ابتدای طرح صدور کارت هوشمند ملی در سال ۹۱   تاکنون از جمعیت یک میلیون و 574 هزار و 52 نفر بالای 15 سال استان یک میلیون و 279 هزار و 22  نفر (81 درصد) کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند .

وی گفت: ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان با کمترین نیروی انسانی در سال گذشته توانسته است در بین 31 استان رتبه اول در پوشش حداکثری کارت هوشمند ملی را کسب کند.

وی افزود: با توجه به اینکه خدمات دستگاه‌های اجرایی در سال جاری با ارائه کارت هوشمند ملی صورت خواهد گرفت و از طرفی اعتبار کارت‌های شناسایی قبلی به اتمام رسیده است ، از هم استانی هایی که تاکنون برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند درخواست  می‌شود نسبت به ثبت نام اقدام نماید .

مدیرکل ثبت احوال استان گفت: ثبت نام برای کارت هوشمند ملی تنها از طریق پایگاه اینترنتی   www.ncr.ir  صورت می گیرد و تمامی افراد بالای 15 سال می توانند در هر نقطه که دسترسی به اینترنت دارند نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی خود اقدام نمایند .

وی در خصوص ظرفیت نوبت گیری کارت هوشمند ملی نیز گفت: هم اکنون در 69 ایستگاه با ظرفیت روزانه بیش از چهار هزار و سیصد نفر قادر به ثبت نام کارت هوشمند ملی در سطح استان می باشند .

دهمرده گفت: با توجه به صدور کارت هوشمند ملی در کمتر از یک ماه ، برای شهروندانی که کارت هوشمند ملی صادر شده و پیامک ارسال گردیده و یا بیش از 3 هفته از زمان ثبت نام آنان می گذرد جهت تحویل یا تعیین وضعیت ثبت نام خود به ایستگاه مورد نظر مراجعه نمایند زیرا در صورت عدم مراجعه در بازه زمانی مشخص جهت تحویل ،کارت باطل شده و باید از ابتدا فرآیند ثبت نام را طی کنند .

وی بیان کرد: هموطنان عزیز می توانند جهت اطلاع از مراحل صدور کارت هوشمند خود از کد شماره گیری کد ذیل از طریق  موبایل اقدام نمایند #6090*4 * .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: