• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان بیان کرد:

صدا و سیمای استان، حامی تولیدکنندگان داخلی

مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان بحث شعار سال را استراتژی نظام و فرمانی از جانب مقام معظم رهبری ، با دیدن همه ی جوانب و آینده ی چند ساله  کشور دانست و گفت: شاید هنوز متاسفانه به آن درک درست نرسیدیم که فلسفه ی این نامگذاری ها چیست و شاید درسال های آتی متوجه این مهم شویم .

محمود دولت کردستانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان با اشاره به شعار سال 97 که حمایت از کالای ایرانی است افزود: در بحث تولید جایگاه ایران از نظر بنده جایگاه خوبی است ، منتها متاسفانه کارهای فرهنگی و روانی زیادی از جانب دشمنان صورت می گیرد که ما و ملت ما را آماده خوار کنند و این تلاش درکشورهای دیگرجواب داده ، کما اینکه می بینید خیلی ازکشورهای همسایه فقط پول دارند وخودشان تقریبا هیچ تولیدی ندارند و تردید نکنید که دشمن می خواهد ایران اسلامی را نیز به زمره این کشورها ببرد.

کردستانی افزود: کشوری که تمام محصولاتش ازبیرون آمد بیچاره ترین کشوراست ، کشوری که حتی به نان شبش هم محتاج کشورهای دیگرباشد این کشور هیچوقت نمی تواند اقتدار داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه این یک استراتژی مهم است که از کالای ایرانی حمایت کنیم گفت: باید به این خودباوری برسیم ، باید جوانانمان را باورکنیم ، این باور اشتغال و امنیت پایدار را برای کشور به ارمغان می آورد و سبب می شود سرمایه و ثروت کشور به جیب بیگانه نرود و صرف آینده سازی فرزندانمان شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان در ادامه اظهار کرد: نقش رسانه در تحقق این مهم اول تبیین این موضوع با حضور کارشناسان در برنامه ها و تشریح و تفسیر بیانات مقام معظم رهبری دراین زمینه است تا به این مساله بپردازیم که کالای ایرانی چه خصایص و ویژگی های دارد ، آثار و نتایج حمایت از کالای ایرانی چه خواهد بود و نتایج دراز مدت این امرچه خواهد بود.

وی افزود: درصدا و سیمای مرکز استان قریب به 45 برنامه در رادیو و 40 برنامه درتلویزیون داریم که مخاطب این برنامه ها از کودک تا جوان و فرهیختگان و طیف وسیعی از برنامه ها از هنری و فرهنگی وعلایق و سلایق مختلف را در بر می گیرد.

کردستانی گفت: برنامه ریزی هایی انجام شده که درهر رده سنی و هر سبک و برنامه ای بتوانیم شعارسال را تبیین کنیم و زوایای مختلفی که مدنظر است را بیان کنیم و برای مخاطب با بهره گیری از آیتم های مختلف از اجرا ، کارشناسی وخبر تا گزارش وموسیقی .... این خودباوری را در مخاطب خود ایجاد کنیم . درهمین راستا رسانه ی ملی تلاش کرده تا اگر شخصی تولیدی در داخل کشور دارد ، در بحث معرفی به طورمستقیم و بدون دریافت وجه و ازطریق شبکه ایران کالا اقدام به معرفی این محصولات کند ، اما اگر کسی خواست تبلیغات گسترده تری داشته باشد این امکان در آگهی های بازرگانی سایر شبکه ها وجود دارد.

وی ضمن ابراز تاسف ازواردات بی رویه ی حتی در ساده ترین کالاها از کشورهای دیگر گفت: صدا و سیمای استان سعی کرده اگرکسی اختراعی دارد و تولید می کند که حتی اگر درحد اندک و بسیار قلیل باشد در برنامه های مختلف اقدام به معرفی آن نماید.

کردستانی با بیان اینکه واجب بود جهش و عزم اراده ای برای حمایت از تولیدات  داخلی شکل بگیرد و فردی مدیر و مدبر همچون مقام مظم رهبری سردمدار و پرچمدار و هدایت کننده این موضوع باشد گفت: در بحث واردات متاسفانه به سمت سویی می رویم که حتی کود کشاورزی و بیل و مواردی از این قبیل نیز وارد می کنیم و با واردات بی رویه و عدم حمایت از کالای ایرانی برای مثال فرش ایرانی که جایگاه ویژه ای در جهان داشته ، میبینیم که الان متاسفانه آسیب پذیر ترین قشر جامعه را همین تولید کنندگان فرش تشکیل می دهند .

مدیرکل صدا و سیمای استان با بیان اینکه در بحث شعار سال به لحاظ کاربردی و عملیاتی بیشتر مسائل به حوزه ی اجرایی برمی گردد و رسانه ها هم باید در جایگاه رسانه ای خودشان عمل کنند و تشریح و تبیین و و مطالبه گری در حد معمول و معقول داشته باشند گفت: بخش دیگری از کار این است که در برنامه هایی با نگاه نقادی ، ارائه ی گزارش و شیوه های تفضیلی تر سراغ ادارات ، نهادها و سازمان هایی برویم که موضوع شعاربه آنها برمی گردد و در تحقق آن نقش بیشتری ایفا می کنند تا این ظرفیت را برایشان ایجاد کنیم تا بیایند و برنامه ها ، راهکارها و موانع ... را بگویند و برای رفع آن با همکاری همه چاره ای  اندیشیده شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: