• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سومین همایش شهید مطهری سیستانی در زابل برگزار شد

مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه شهید بهشتی تهران در این همایش گفت: شهید مطهری نه تنها جز و افتخارات سیستان، بلکه از افتخارات ایران اسلامی و فیلسوف و مجتهد کامل بود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام پورذهبی که در سومین همایش شهید مطهری سیستانی در دانشگاه زابل سخن می گفت، با اشاره به بازگویی شایستگی های شهید مطهری از زبان خیلی از بزرگان و علما، افزود: ارزش علمی و کلامی شهید مطهری برکسی پوشیده نیست .

وی بیان کرد: یک فرد عالم انگیزه الهی برای روبروشدن با مسایل علمی و عقیدتی را باید داشته باشد و دغدغه های جامعه را درنظر بگیرد و باتمام وجود خودش را وارد جامعه کند که باید گفت شهید مطهری دارای این ویژگی ها بود.

پورذهبی در ادامه اضافه کرد: کشور ایران از 15 خرداد 1342 و قبل از آن یعنی کودتای  28 مرداد، دچار افکار متعدد سیاسی فکری بود یکی سنت گرا بود آن دیگری وابسته به حزب توده و بعدی عضو سازمان مجاهدین و...، این تنوع، باعث شد تا شهید مطهری با اندیشه سیاسی جهادی وارد مبارزه شود تا چهارجریان فکری  را به نقد و بررسی بکشاند .

وی چهارجریانی را که شهید مطهری به منظور نقد و بررسی عالمانه به آن ورود پیداکرد را شامل، جریان مارکسیستی، ملی گرایی، مقابله با تحجر و التقاط عنوان کرد و افزود: شهیدمطهری فردی بود که با تمام وجود به تحقیق در مورد جریانات مختلف ورود پیدا می کرد و با علم کامل، به نقد و بررسی آنها می پرداخت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: