• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید مشاور وزیر کشور بر استفاده بیشتر از ایثارگران در پست‌های مدیریتی

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور بر استفاده بیشتر از ایثارگران در پست های مدیریتی تاکید کرد و گفت: مدیران لیستی از ایثارگران توانمند تهیه و در هنگام انتصابات به این لیست نگاهی بیندازند.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، غلامرضا یاوند عباسی در شورای هماهنگی امور ایثارگران دستگاه های اجرایی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: توجه به ایثارگران، جانباران و خانواده های معظم شهدا در دستگاههای اجرایی و ادارات و سازمانهای دولتی باید نهادینه شود .

وی بیان کرد: اگرچه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در زمان دولت نهم مصوب شده بود، اما دولت یازدهم با جدیت آن را عملیاتی و به دستگاههای اجرایی ابلاغ کرد و این از افتخارات دولت تدبیر و امید است.

یاوندعباسی تفسیرپذیری را مهم ترین ضعف قوانین و مقررات کنونی دانست و افزود: متاسفانه بعضی از کارشناسان و مدیران تفسیر خلاف قاعده انجام می دهند.

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور گفت: تنظیم و تصویب سند راهبردی خدمات به ایثارگران و رزمندگان دوران دفاع مقدس با هدف کاهش مشکلات این قشر عزیر از سوی دولت انجام شده است .

مشاور وزیر در ادامه تصریح کرد: قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ضعف ها و کاستی هایی هم دارد که دولت در تلاش است تا این مشکلات برطرف شود.

وی تصریح کرد: از جمله مصادیق نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، تاثیرگذاری است و این موضوع در خلق آثار دفاع مقدس باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد .

وی تاکید کرد: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید خالق حرکت های نو، بدیع و اثرگذار باشد .

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور گفت: برنامه های خوبی در برنامه ششم توسعه برای ایثارگران پیش بینی شده اما برخی نارسایی ها نیز در آن وجود دارد که در سفرهای استانی به دنبال آن هستیم تا این نواقص را بررسی و برطرف کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: