• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سردار سلامی:

خروج آمریکا از برجام مهم نیست

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: خروج آمریکا از برجام مهم نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار حسین سلامی ، در مراسم افتتاحیه همایش ملی پیشرفت پایدار؛ رهیافت تاریخ و فرهنگ و تمدن دارالولایه سیستان در تالار فردوسی زاهدان افزود: ما امروز در بطن یک جنگ اقتصادی داریم، از یک طرف آمریکا و اروپا و متحدانشان به دنبال محاصره اقتصادی هستند و از یک طرف فقر و مشکلات اقتصادی حمله کرده است ما باید با الگوی جنگ در این میدان ایستادگی کنیم.

وی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام مهم نیست، گفت: ‌اروپا ‌در عمل از آمریکا تبعیت می‌کند و آنها تلاش برای محدودسازی قدرت ‌دفاعی‌ ایران دارند .

سردار سلامی گفت: آمریکایی‌ها 40 سال است که هر آنچه توانایی در بعد سیاسی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و اطلاعاتی و عملیات روانی دارند علیه ملت ایران به‌کار گرفته‌اند و به فضل الهی به کوچک‌ترین توفیقی دست نیافتند .

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اما واقعیت آن است که خروج از برجام یک بهانه است، تسلیم کردن ملت ایران هدف آمریکاست. موضوع ملت ایران است و برجام و مباحث موشکی بهانه است. آنچه که در این جنگ اقتصادی اهمیت دارد دیپلماسی نیست. راه‌حل این جنگ "شکوفا کردن شجره مقاومت ملی" است، یعنی این نبرد راهکار خارجی ندارد .

وی افزود: مطمئن هستیم که اروپا هم در عمل از آمریکا تبعیت خواهد کرد. اگرچه در زبان ممکن است خودش را موافق برجام نشان دهد اما این‌ها در یک جبهه هستند. امید به اینکه امروز دیپلماسی بتواند راهی برای حفظ برجام ایجاد کند شاید واقعی نباشد. البته از دیپلمات‌های عزیز می‌خواهیم همان‌گونه که رهبر عزیز و عظیم‌الشان مان فرمودند مقتدرانه، عزتمندانه و منطقی منافع حیاتی ملت ایران را دنبال کنند و به آن‌ها فشار بیاورند و تضمین‌های قطعی را بگیرند .

وی در ادامه به برگزاری همایش دارالولایه سیستان نیز اشاره کرد و گفت: توصیف‌های بسیار خوبی از تاریخ تمدن ساز و گذشته سیستان مطرح شد، اینکه سیستان دارای تاریخی عمیق و کهن به شکلی که خواستگاه عمیق فرهنگ ایران زمین بوده است .

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: تعبیر منطقه سیستان به عنوان دارالولایه یک تعبیر بسیار زیبا برای این منطقه در وفای به امام علی (ع)  و پذیرش شکنجه‌های سخت برای عدم بی حرمتی به ساحت امیرالمومنین است .

وی اظهار کرد: شاید یک زمانی سیستان با رستم به دنیا معرفی می شده اما امروز سیستان هزاران رستم حقیقی دارد، رستم‌هایی که داستان‌هایشان افسانه ای سروده نمی‌شود .

وی گفت: هیچ مردمی نمی‌خواهند در گذشته بمانند امروز سیستان با مدد گذشته میخواهد با افتخار زندگی کند، این همایش برای تجلیل از گذشته صرفا نیست، گذشته سکویی برای جهش به آینده است .

همچنین در این همایش فرمانده سپاه سلمان استان نیز افزود: نخستین قیام کنندگان برای خون‌خواهی امام حسین (ع) نیز مردم سیستان بودند .

سردار حسین معروفی با بیان نقش این مردم در دفاع مقدس گفت: شهید قاسم میرحسینی سفیر سیستان در جبهه‌های حق علیه باطل 8 سال دفاع مقدس بود که امروز همه مردم ایران از این شهید بزرگوار به نیکی یاد می‌کنند .

وی اظهار کرد: امروز نیز مردم ولایت‌مدار این منطقه در ترویج تفکر انقلاب اسلامی نقش پررنگی ایفا می‌کنند چرا که انقلاب اسلامی را با تمام وجود باور دارند .

معروفی افزود: امروز مردم خداجو و بصیر سیستان دچار مشکلات زیادی در حوزه اقتصاد و معیشت هستند که دشمن نیز در این دو حوزه برنامه‌ریزی‌های زیادی کرده است بنابراین باید گوش شنوایی برای مردمی باشیم که با تمام وجود از انقلاب اسلامی در تنگه احد ایران مرزبانی می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: