• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 972-1690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیکاری 8 هزار کشاورز چابهاری براثر خشکسالی

دبیر خانه کشاورز شهرستان چابهار گفت: براثر خشکسالی‌های پی درپی، بیش‌از 8 هزار کشاورز چابهاری در منطقه باهوکلات بیکار شدند .

خلیل‌الله درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در مجموع بیش‌از 50 میلیارد تومان به کشاورزان باهوکلات چابهار وارد شده و بیش‌از دو هزار نفر در باغات و 6 هزار نفر هم در بخش زراعت شغل خود را از دست داده‌اند .

وی گفت: در مجموع بیش‌از 260 میلیاردتومان در اثر سیلاب، سرمازدگی و گرمازدگی و به‌ویژه خشکسالی به کشاورزان چابهار خسارت وارد شده است .

دبیر خانه کشاورز شهرستان چابهار با بیان این‌که خشکسالی و خشک شدن سد پیشین سبب از دست رفتن بیش از هزار هکتار باغات موز منطقه باهوکلات شده است، تصریح کرد: بر اثر خشکسالی بیش‌از هزار و 300 هکتار از باغات موز و انبه چابهار از میان رفته؛ علاوه‌بر آن بر اثر خشکسالی سه هزار و 90 هکتار از اراضی باغی کشاورزی و 6 هزار هکتار زمین های زراعی شهرستان چابهار نابود شده است.

درخشان بابیان این‌که خشکسالی مداوم انواع باغات ده‌ها ساله موز، انبه، لیمو، نخیلات و انواع باغات میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری را نابود کرده است، گفت: کشاورزان ثروتمند دیروز هم‌اکنون فقط با یارانه 45 هزارتومانی روزگار می‌گذرانند و حتی توان و کرایه رفت‌وبرگشت برای سرکشی از باغات خشک‌شده موز و انبه خود را ندارند .

دبیرخانه کشاورز شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: خسارت‌های خشکسالی در حالی است که در سال‌های آبی با زیرکشت رفتن 13 هزار هکتار اراضی کشاورزی باغی و زراعی بیش از 24 هزار نفر در بخش کشاورزی شهرستان چابهار مشغول بکار می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: