• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم خاش در مجلس:

کارخانه سیمان نماد برتر تولید و اشتغال در سیستان و بلوچستان است

نماینده مردم شهرستان خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه سیمان خاش نماد برتر تولید و اشتغال در سیستان و بلوچستان است که با حمایت از کالاهای تولیدی می توان به معرفی و فروش محصولات کیفی این واحد بزرگ تولیدی و صنعتی کمک کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علی کرد در دیدار با معاون مناطق محروم کشور افزود: کارخانه سیمان خاش نمونه ای برتر از شرکت های موفق بوده که با بهره گرفتن از توان مدیران و متخصصان کشور و منطقه توانسته در بازارهای ایرانی و دنیا برای خودش جا باز کند .

کرد اظهار داشت: سیمان خاش از شرکتهای موفق شستا بوده که توانسته در عرصه های صادراتی و تولید محصولات کیفی و بازار پسند و استاندارد برای خود افتخار کسب کند .

نائب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد: در دولت تدبیر و امید برای حمایت از مردم محروم و نیازمند طرحهای خوبی با تسهیلات کم بهره و ارزان از راه ایجاد شرکتهای تعاونی مرزنشینان پرداخت شد که ایجاد کارخانه تولیدی جوجه یک روزه نمونه ای از شاخصهای کار دولت می باشد که برای اجرای آن حدود 90 میلیارد ریال هزینه شده است .

وی اظهارداشت: در دیگر مناطق حوزه انتخابیه خاش طرحهای شاخصی از سالهای قبل شروع شده که امیدواریم بهره گرفتن از ظرفیت های تولیدی و اشتغالزایی استان به کاهش معضلات بیکاری و رونق تولید و اشتغال کمک کند .

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی از اجرای 3 طرح بزرگ در حوزه انتخابیه خاش خبر داد و گفت: به 2 طرح ملی در شهرستان میرجاوه 90 میلیارد ریال تسهیلات اختصاص داده شده که جا دارد از حمایت های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و معاون صندوق کار آفرینی امید کشور تشکر کنیم .

کرد ادامه داد: با حضور هیئت مذکور و مسئولین ارشد استانی کلنگ مجتمع بزرگ گردشگری، تفریحی و اقامتی تمین و کلنگ مجتمع فرآوری کانسنگ مس در روستای لهرمبا از توابع بخش لادیز به زمین زده شد .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: برای اجرای پروژه بزرگ گردشگری تمین از محل صندوق کار آفرینی امید و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور مبلغ چهل میلیارد ریال در نظر گرفته شده است .

کرد افزود: برای مجتمع فرآوری کانسنگ مس در روستای لهرمبا از توابع بخش لادیز شهرستان میرجاوه نیز پنجاه میلیارد ریال تسهیلات اختصاص داده شد که این مجتمع در نهایت با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می‌شود .

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی مجتمع تولید جوجه یک روزه را یکی از طرح های ملی و بزرگ در حوزه انتخابیه شهرستان خاش دانست و گفت: با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از روند پیشرفت فیزیکی مجمتع تولید جوجه یک روزه واقع در دهستان پشتکوه از توابع بخش مرکزی شهرستان خاش بازدید بعمل آمد .

این نماینده مجلس با تشریح تاثیر این مجتمع در اشتغالزایی افراد گفت: مجتمع تولید جوجه یک روزه خاش با ظرفیت تولید افزون بر 16 میلیون قطعه جوجه یک روزه و سرمایه گذاری هشتاد و پنج میلیارد ریالی بخش خصوصی علاوه بر فراهم ساختن زمینه اشتغال تعداد زیادی از افراد بومی در تامین نیاز بازار نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود .

نائب رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: امیدواریم با همکاری صندوق کار آفرینی امید در تخصیص تسهیلات بدون کارمزد و مشارکت بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف شاهد اشتغال افراد بومی و به حرکت در آمدن چرخ تولید در استان باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: