• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیش‌بینی برداشت 40 هزار تن خرما در سراوان

مدیرجهاد کشاورزی سراوان گفت: امسال پیش بینی شده 40 هزار تن خرما از نخلستانهای سراوان برداشت و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور می شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان، شیرزاد کمالی افزود: رقم ربی خرمای سراوان نه تنها در کشور ما بلکه در تمام دنیا از بازارپسندی بهتری برخوردار است.

مدیر جهاد کشاورزی سراوان سطح زیر کشت در این شهرستان ۱۳   هزار هکتار ذکر کرد و گفت: هشت هکتار از این سطح به صورت پراکنده و دیمی،چهار هکتار به صورت رقم مضافتی و هزار هکتار دیگر سایر ارقام مشت می شود .

وی در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر بالای هزار هکتار عملیات طراحی و نقشه برداری از اراضی کشاورزی این شهرستان انجام شده که در ماه‌های اینده برای استفاده درست و بهینه از آبیاری در بخش کشاورزی اجرایی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی سراوان با تأکید بر اینکه خرمای ربی سراوان سال گذشته موفق به اخذ گواهینامه ارگانیک از اتحادیه اروپا شده خاطر‌نشان کرد: ارگانیک یعنی هیچ نوع سم و کود شیمیایی برای تولیدات این خرما به کار نرفته است .

کمالی با اشاره به صنایع تبدیلی و تکمیلی شهرستان سراوان بیان کرد: اکنون سه سردخانه با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد برای نگهداری محصولات خرما با ارزش افزوده بالا در دست احداث داریم و در بحث فراورده‌های خرمایی اعم از خمیر خرما، شیره خرما، شکلات خرمایی، و  سرکه خرما پیشرفت‌های زیادی را کسب کرده ایم .

مدیر جهاد کشاورزی سراوان یکی از هدیه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی را به بهره برداران سیستان و بلوچستان آبیاری تخت فشار معرفی کرد و گفت: در سال گذشته اولین آبیاری تحت فشار تمام اتوماتیک و هوشمند در شهرستان سراوان به بهره‌برداری رسید که ۱۵ درصد هزینه آن را کشاورزان و ۸۵ درصد را دولت متقبل شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: