• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه تسهیلات اشتغالزایی پنج تا ۵۰ میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد استان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال تسهیلات اشتغال از پنج تا ۵۰ میلیون تومان در قالب مشاغل خانگی و کسب و کار خرد به مددجویان اختصاص می یابد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رمضان پودینه با اشاره به پنج فرآیند دریافت وام مددجویان، بیان کرد: مرحله اول تمام خانوارهای تحت حمایت استعداد سنجی  شده که تقربا ۵۰ درصد مددجویان توان انجام کار اشتغال دارند و مابقی به دلیل کهولت سن و بیماری اجرای طرح برای آنها امکانپذیر نیست .

وی افزود: مرحله دوم واحد اشتغال و خودکفایی در مدیریت شهرستان‌ها پس از کنترل اطلاعات مددجویان و افراد تحت تکفل آنها نسبت به ارجاع آنها به مشاوره شغلی با همکاری بخش خصوصی و شرکت های مشاوره قبل از دریافت وام اقدام و در نهایت آموزش های بلند مدت و تکمیلی، نظارت و کاریابی برای مددجویان صورت می گیرد .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در این زمینه دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در قالب کارآفرینی و مهارت‌آموزی به منظور دریافت آموزش‌های لازم و تخصص برگزار می شود، ادامه داد: سال گذشته هشت هزار و ۳۲۸ نفر آموزش لازم در چهار بخش مهارت آموزی، حرفه آموزی، پایدارسازی و کارآفرینی به صورت صددرصد رایگان فراگرفتند .

پودینه با بیان اینکه امسال تسهیلات اشتغال از پنج تا ۵۰ میلیون تومان در قالب مشاغل خانگی و کسب و کار خرد به مددجویان اختصاص می‌یابد، یادآور شد: سال گذشته پنج هزار و ۱۴۷ فرصت شغلی با اعتبار ۶۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در بیش از ۱۰۰ رشته شغلی اجرا شد .

وی با اشاره به اعطای بسته‌های تشویقی به کارآفرینان، شرکت‌ها و کارخانه‌ها اعلام کرد: چنانچه کارآفرینان فرزند مددجو را مشغول کار کنند تا دو سال ۱۰۰ درصد و سال سوم  ۵۰ درصد حق بیمه آنها توسط این نهاد پرداخت خواهد شد .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین با هدف پایدارسازی مشاغل ایجاد شده نظارت مستمر بر طرح ها قبل حین و بعد اجرای طرح انجام می شود .

پودینه افزود: سال گذشته ۶۰ هزار نوبت سرکشی و بازدید از طرح‌های اشتغال توسط مهندسان ناظر کمیته امداد این استان انجام شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: