• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

منطقه آزاد 5 مدرسه برای چابهار می‌سازد

معاون مدیرکل و مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار برای ارتقای شاخص‌های آموزشی 5 مدرسه برای چابهار می‌سازد .

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان با بیان‌اینکه چابهار پایین‌ترین سرانه فضای آموزشی در کشور را دارد،اظهار کرد: شاخص سرانه فضای آموزشی در چابهار به ازای هر دانش آموز چیزی حدود 2 متر است که از سرانه مطلوب کشوری 3 متر پایین‌تر است .

وی افزود: رشد جمعیت چابهار بسیار فراتر از رشد طبیعی است، در چابهار به دلیل رشد روزافزون حاشیه‌نشینی فشار بر فضای آموزشی دوچندان شده؛ رشد سریع جمعیت و به‌تبع آن رشد حاشیه‌نشینی موجب شده ما الآن در چابهار 6 مدرسه استیجاره ای داشته‌ باشیم که همگی آن‌ها در مناطق حاشیه‌نشین است .

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان چابهار تصریح کرد: با توجه به اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه سواحل مکران و رشد سریع جمعیت در این بندر به‌خاطر استقرار صنایع‌ ملی،همه شرکت‌ها و دستگاه‌های برخوردار باید با درک این موضوع به‌یاری   آموزش‌وپرورش در مدرسه‌سازی و توسعه کمی و کیفی شاخص‌های آموزشی بیایند چراکه آموزش‌وپرورش به‌تنهایی قادر نیست با اعتبارات محدود دولتی خلا فضای آموزشی در چابهار را پر کند .

نوروزی اضافه کرد: پیرو نشست دو سال پیش مجمع خیران مدرسه‌ساز سواحل مکران، علاوه‌بر خیران که در این مدت انصافاً پای‌کار آمدند و مدرسه‌سازی در چابهار را متحول کردند، نهادها و ارگان‌های مختلفی نیز پای‌کار آمدند؛ دفتر رهبر معظم انقلاب و منطقه آزاد چابهار نمونه آن‌هاست .

وی گفت: از طرف دفتر رهبری درمجموع 14 میلیارد تومان برای مدرسه‌سازی در چابهار در قالب 4 پروژه اختصاص‌یافته که دو مدرسه مراحل پایانی احداث را می‌گذراند و عملیات احداث دو مدرسه دیگر هم ان‌شاءالله به‌زودی آغاز می‌شود؛ در بین این مدارس دو مدرسه 6 کلاسه که هنوز عملیات ساخت آغاز نشده و یک مجتمع 24 کلاسه وجود دارد که مراحل پایانی ساخت خود را می‌گذراند و این مجتمع 24 کلاسه، بزرگ‌ترین پروژه مدرسه‌سازی در تاریخ چابهار است که ان‌شاءالله تا مهر افتتاح می‌شود .

مدیر آموزش‌وپرورش چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار نیز در قراردادی با نوسازی مدارس احداث 5 مدرسه را در شهر چابهار و روستای تیس تقبل کرده که عملیات احداث پروژه   12 کلاسه روستای تیس بهمن‌ماه آغازشده و الآن حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

نوروزی با اظهار امیدواری نسبت به تخصیص به‌موقع اعتبارات مدرسه‌سازی از سوی ارگان‌ خیری داوطلب ساخت مدرسه در چابهار خاطرنشان کرد: امیدواریم حرکاتی که از سوی برخی ارگان‌ها با درک به مشکلات عمقی آموزش‌وپرورش در چابهار به وجود آمده،بسط داده شود و با پا به‌عرصه گذاشتن تمامی ارگان‌ها‌،شرکت‌ها و نهادی برخورداری که در بندر راهبردی چابهار منافعی دارند،شاهد تحولی نوین در مدرسه‌سازی برای بندر محروم و راهبردی چابهار باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: