• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور انجام شد؛

امضای تفاهم نامه‌های همکاری منطقه ویژه انرژی‌های تجدید پذیر و منطقه ویژه علم و فناوری در سواحل مکران

تفاهم نامه های همکاری منطقه ویژه انرژی های تجدید پذیر و منطقه ویژه علم و فناوری در سواحل مکران با حضور دکتر ستاری، معاون رئیس جمهور، در استانداری سیستان و بلوچستان امضا شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سورنا ستاری در این مراسم گفت: مشکل امروز ما فراموش کردن دانش و ظرفیت های خودمان است در حالی که وقتی خودمان را دیدیم و توانمندیهای خود را باور کردیم و از ظرفیت‌های درونی خود غافل نشدیم مشکلات به خوبی حل می شود.

معاون رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: از روزهای نخست که بحث اقتصاد دانش بنیان در کشور آغاز شد جوانان تحصیل کرده و اهل ریسک وارد این میدان شدند.

وی بیان کرد: حل مشکل استانها با پول امکانپذیر نیست بلکه با بهره گیری از عقل و دانش و باور خودمان به راحتی قابل حل است و باید به سمت کسب و کارهای نوین حرکت کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: نسل جدیدی از کار آفرینی در کشور در حال شکل گیری است و بزودی شاهد شرکت های عظیم دانش بنیان در این حوزه خواهیم بود.

ستاری در ادامه با اشاره به اینکه با پول نفت نمی توان مملکت را چرخاند بلکه باید به سمت کسب و کارهای نوین حرکت کرد گفت: بخشی مهم اقتصاد کشور «نیروی انسانی» است که متاسفانه مفغول مانده است .

وی تصریح کرد: برای توسعه و پیشرفت کشور باید از ظرفیت نیروی انسانی به خوبی استفاده کرد .

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بهره گیری از روش های نوین کسب و کار بدون اینکه هزینه های چندانی در بر داشته باشد بازدهی خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و درآمد زایی دارد .

ستاری همچنین در ادامه در خصوص ظرفیت های توسعه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه استفاده از کسب و کارهای نوین دارد .

وی افزود: با بهبود وضعیت کسب و کارهای نوین در سیستان و بلوچستان سرمایه گذاران بخش خصوصی تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری در این استان پیدا می کنند .

وی بیان کرد: ظرفیت های ذاتی در حوزه گردشگری و صنایع دستی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که باید نهایت استفاده را برد .

وی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های ویژه ای در زمینه کشت گیاهان دارویی در کشور دارد .

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: برای حل مشکلات کم آبی در سیستان و بلوچستان کارهای بسیار زیادی در حال انجام است که به محض نتیجه بخش بودن آنها اطلاع رسانی خواهد شد .

ستاری با اشاره به توانمندی نیروهای جوان این استان تصریح کرد: بچه های کویر با اعتماد به نفس بالا، هوش و ذکاوت غنی ظرفیت بالایی برای توسعه هستند و بایستی این استعدادها و ظرفیت ها به خوبی شکوفا شود .

وی تاکید کرد: دانشگاهها باید منشا تحولات استان و دانشجویان به کارآفرینان آینده تبدیل شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: