• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان بیان کرد:

گرانی قیمت مرغ با وجود 34 واحد مرغداری در خاش

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان خاش گفت: گرانی قیمت مرغ با وجود 34 واحد مرغداری به عنوان دغدغه مردم شهرستان است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، مهدی اسماعیلی در جلسه تنظیم بازار این شهرستان افزود: نظارت بر بازار و مقابله با گرانی ها مورد توجه جدی دولت است و بر حسب دستور فرماندار و ستاد تنظیم بازار با متخلفان صنفی و محتکران و گرانفروشان برخورد می شود .

مهدی اسماعیلی افزود:  تلاش برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در طول سال و از جمله ماه مبارک رمضان از اولویت های مهم دولت به شمار می آید .

وی اظهار داشت: طی روزهای اخیر در بازارهای خاش شاهد برخی افزایش قیمت ها و سوءاستفاده از مبحث گرانی ارزی بودیم که متاسفانه به مردم فشار وارد آمده و با تشکیل اکیپ های گشت مشترک نظارتی و برخورد با متخلفان اندکی از مشکلات کاهش یافته است .

اسماعیلی تاکید کرد: 4500 نظارت و بازرسی صنفی از 3070 واحد صنفی در یک سال اخیر انجام که حدود 270 پرونده تخلف تشکیل شده است .

نور احمد هاشمزهی رئیس اتاق اصناف شهرستان خاش هم گفت: طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان با همکاری تعزیرات حکومتی انجام و در خصوص تامین کالاهای پر مصرف این ماه نیز با همکاری عمده فروشان برنامه های خدمتی در دستور کار داریم .

وی اظهار کرد: عرضه گوشت مرغ به صورت مافیایی بوده و تولیدات مرغداری های خاش با قیمت مصوب افرادی خارج از حوزه شهرستان نرخ گذاری می شود و پیگیری های مسئولان خاش برای مقابله با این معضل نتیجه بخش نبوده است .

عیدمحمد قلندرزهی رئیس شورای شهرستان خاش هم گفت: برای تنظیم بازار و کاهش نرخ مرغ و میوه و تره بار تولیدی خاش و بالا بردن کیفیت تولید نان همه دستگاهها باید دغدغه باشند .

قلندرزهی ادامه داد: دستگاهها در خصوص حل مشکلات حوزه گرانی و تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم باید پاسخی درست به مردم بدهند .

فرماندار شهرستان خاش با اشاره به اینکه مسئولان در قبال حفظ حقوق شهروندان باید پاسخگو باشند و نیازهای شهروندان را تامین کنند .

حمیدالدین یوسفی افزود: در جلسات و کارگروههای ستاد تنظیم بازار و شوراهای دیگر حضور مدیران برای اخذ تصمیمات و صدور دستورات اجرائی الزامی است .

وی اظهار داشت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که با  فراوانی واحدهای تولیدی در خاش وجود دارد ولی قیمت ها بالاتر از شهرهای دیگر استان عرضه می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: