• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

تعادل در تولید نان شهری و روستایی خاش باید ایجاد شود

فرماندار خاش اهمیت ساماندهی توزیع آرد و بالا بردن کیفیت پخت نان را متذکر شد و گفت: در نقاط شهری اگر خبازی ها به اشباع رسیده است، مالکان آنها اگر تمایل دارند در روستاها فعالیت کنند سهمیه تشویقی بگیرند و نوعی تعادل در تولید نان شهری و روستایی شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدالدین یوسفی در کار گروه آرد و نان شهرستان خاش افزود: در ماه رمضان باید مردم مومن و روزه دار کمترین دغدغه را داشته باشند و اگر جایی اشکالی وجود دارد باید همه دستگاهها تلاش کنند با اعتمادسازی و تشریک مساعی و داشتن برنامه منسجم به حل مشکلات کمک کنند .

وی بیان کرد: پذیرفتن مسئولیت در حاکمیت اسلامی وظیفه مدیران را در خدمت رسانی به مردم سنگین کرده، لذا مسئولان خدمتگذار مردم هستند و در حوزه های مختلف کاری برای بهبود امور و رفع مشکلات مردم پای کار باشند .

وی اظهار داشت: هیچ مدیر و مسئولی حق ندارد با سهل انگاری و کوتاهی در انجام وظیفه از عهده وظایف شانه خالی و درد های مردم را افزایش دهد .

فرماندار خاش اهمیت ساماندهی توزیع آرد و بالا بردن کیفیت پخت نان را متذکر شد و گفت: در نقاط شهری اگر خبازی ها به اشباع رسیده است، مالکان آنها اگر تمایل دارند در روستاها فعالیت کنند سهمیه تشویقی بگیرند و نوعی تعادل در تولید نان شهری و روستایی شکل بگیرد .

وی ضرورت تشکیل اکیپ های بازرسی و نظارتی در بازار و خبازی ها را یادآور شد و افزود: فعالیت یک واحد خبازی با سهمیه آرد کمتر از ده تن صرفه اقتصادی ندارد و هیچ گونه سودی برای مالکان خبازی ها ندارد و اینگونه فعالیت بی نتیجه و سرشار از ضرر است .

رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت خاش گفت: جابجایی سهمیه های آرد در شهر و روستا و نقاط عشایری با مدیریت و تصمیم استاندار و فرمانداران انجام می شود و کمیسیون ها نمی توانند در مبحث سهمیه ها دخل و تصرفی داشته باشند .

مهدی اسماعیلی بیان کرد: در مبحث پخت نان در ساعت های مختلف آمادگی لازم در اتحادیه خبازان وجود دارد و علاوه بر تولیدات نان در صبح و عصر در شیفت شب هم پخت نان در برخی نقاط شهر داریم .

وی اهمیت اختصاص سوخت مورد نیاز خبازی ها را متذکر شد و گفت: تولیدات کیفی نان با کاهش سهمیه سوخت دچار مشکل شده اند .

رئیس اداره غله شهرستان خاش با اشاره به اینکه ماهیانه 780 تن آرد روستایی و 865 تن آرد شهری در خاش توزیع می شود گفت: در مبحث کمبود آرد هیچ گونه مشکلی نداریم اما در مبحث آرد کیفی مشکلات وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: