• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری بیان کرد:

اختصاص 20 هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان به احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان به احداث نیروگاه بادی و خورشیدی در میل نادر، رامشار و گراغه اختصاص یافته و با همکاری دستگاه های اجرایی مجوزها برای حضور سرمایه گذاران دریافت شده و این مناطق آماده است‌.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ماندانا زنگنه در شورای استان در استانداری با بیان این که ظرفیت های قابل توجهی در حوزه انرژی های تجدیدپذیر در استان وجود دارد افزود: همچنین اولین نیروگاه 10 مگاواتی استان افتتاح شد.

وی اظهار کرد: از ۱۴ مجوز سرمایه گذاری خارجی که در استان صادر شده است، هفت مجوز مربوط به انرژی های تجدیدپذیر است که از کشورهای مختلف در استان حضور پیدا کردند، پنج نیروگاه تجدید پذیر نیز در مراحل شروع عملیات اجرایی است که به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

به گفته وی، تفاهم نامه ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری سواحل مکران نیز میان استانداری، معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری و منطقه آزاد تجاری چابهار به منظور ایجاد بستر توسعه و تجاری سازی فناوری ها، تسهیل و تسریع فرایند سرمایه گذاری و احداث کسب و کار نوین برای حضور کشورهای دانش بنیان منعقد شد. به زودی شاهد راه اندازی این منطقه که توسعه منطقه مکران را تسریع می کند خواهیم بود.

زنگنه اظهار کرد: منطقه ای در چابهار برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها، حمایت از شرکت های دانش بنیان به منظور تولید فناوری های بومی، تسریع و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کارهای نوین و دانش بنیان در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: