• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مردم زابل بیان کرد؛

تبخیر 10 برایر آبی که از زابل به زاهدان منتقل می‌شود در چاه نیمه‌ها

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 10 برابر آبی که به زاهدان منتقل می شود در چاه نیمه ها تبخیر می شود و متاسفانه تاکنون هیچ کسی حتی یک قدم برای مهار آن برنداشته است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر دهمرده در جمع اساتید دانشگاه زابل افزود: وجود ریزگردها در منطقه گاهی به ۱۲۰ برابر حد مجاز می رسد که درنوع خود یک فاجعه محسوب می شود

وی با اشاره به اجرای پروژه آبهای ژرف، گفت: این، یک کار بسیار بزرگی است که بعنوان باقیات و صالحات درتاریخ ثبت می شود و باید ازمعاونت علمی ریس جمهور دراین زمینه که همیشه یاریگرمان بوده قدردانی شود .

دهمرده اظهار کرد: اقدام هایی در زمینه آب های ژرف، تبخیر و رسوب گذاری، گیاهان دارویی، صنایع دستی، انرژی های نو و ریزگردها انجام شده یا در دست اجراست و انجام کارهای بهتر تعامل همه جانبه را طلب می کند.

وی در ادامه افزود: استان ظرفیت های زیادی در زمینه های مختلف دارد که اقدام هایی برای استفاده از آن برای توسعه استان انجام شده است اما نمی توان از آن تعریف کرد.

نماینده زابل خاطرنشان کرد: برای انرژی های حرارتی باید از یک جایی شروع کرد، در حوزه انرژی های نو کار آغاز زده شده است و عملیات ساخت اولین پنل خورشیدی روز گذشته در زهک شروع شد اما این اقدام باید زودتر انجام می شد.

دهمرده ادامه داد: درباره ریزگردها که یکی از آثار آن لغو شدن پروازهاست که دیروز رخ داد باید کاری اساسی انجام شود.

وی با بیان این که اولین ماموریت ما تزریق امید و به وجود آوردن این باور در جامعه است اظهار کرد: در این باره غیر ممکن وجود ندارد. می طلبد چند موضوع را به عنوان پایلوت نشان داد و در پی آن بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

به گفته وی، سیستان و بلوچستان در ابعاد مختلف دارای ظرفیت است، استانی است بکر، چهار فصل و معروف به هندوستان کوچک، تنوع آب و هوایی آن به ما امکان این را می دهد که در هر قسمتی از ظرفیت های مختلف استفاده کنیم، می طلبد شرایطی فراهم شود که استعدادهای این خطه شکوفا شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: