• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9784-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برند سازی اولویت اول مناطق آزاد در سال 97

معاون فرهنگی،گردشگری و اجتماعی مناطق آزاد، برند سازی را اولویت اول مناطق 7 گانه آزاد در سال 97 عنوان کرد .

محمدرضا رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: عملکرد معاونت فرهنگی مناطق آزاد سال‌ها هزینه‌ای بوده و ما به‌دنبال این‌هستیم تا این عملکرد متناسب با راهبرد کلی مناطق آزاد در سیاست‌های توسعه اقتصادی،صنعتی،تجاری و توسعه جامعه محلی ویترین مناطق آزاد شوند .

وی افزود: پیشنهاد جداسازی معاونت فرهنگی به‌صورت دو معاونت جداگانه یکی گردشگری و صنایع خلاق و دیگری معاونت فرهنگی و اجتماعی ارائه‌شده تا مبتنی بر برند سازی مناطق آزاد بر اساس هویت‌ها و مزیت‌های اقتصادی هر منطقه، سرمایه‌گذاران بادید بازتری به مناطق دعوت شوند .

معاون گردشگری مناطق آزاد تصریح کرد: تدوین و تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری در صنعت، سلامت، ورزش، هنرهای خلاق و گردشگری برای معرفی به سرمایه‌گذاران از اولویت‌های ما در سال جدید در راستای برندسازی مناطق است .

رستمی گفت: یکی دیگر از راهبردهای ما در مناطق آزاد توجه به مسائل زیست‌محیطی است، در همه مناطق 7 گانه آزاد ما طرح‌های جامع تدوین و اجرایی می‌شود که در همه آن‌ها مسائل زیست‌محیطی را در اولویت قراردادیم.

وی دیگر راهبرد مناطق آزاد در سال جدید را توسعه گردشگری دریایی عنوان کرد و گفت: فعلاً در مرحله اول با یک سرمایه‌گذار در حال مذاکره برای راه‌اندازی دو کروز برای چابهار و 3 کروز برای کیش هستیم که امیدواریم به‌زودی اجرایی شود .

معاون گردشگری مناطق آزاد از اجرای تور سازمان بین‌المللی دانشگاهیان برای شناساندن ظرفیت‌های مناطق آزاد خبر داد و گفت: سازمان بین‌المللی دانشگاهیان یا به‌اختصار ISIC 135 عضو با جمعیتی بالغ‌بر 40 میلیون نفر دارد که قرار است در تفاهمی که با این سازمان داشتیم،7 هزار نفر از دانشجویان عضو این سازمان در قالب تورهای گردشگری میهمان مناطق 7 گانه آزاد ما باشند .

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با استقبال خوبی که مناطق آزاد از سفیران این سازمان می‌کنند، گام مهمی در راستای برند سازی مناطق آزاد در سطح بین‌المللی برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: