• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-888-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاج:

حال فوتبال ایران خوب است

رئیس فدراسیون فوتبال در مجمع سالیانه هیئت فوتبال استان سیستان و بلوچستان که در سالن جلسات موزه منطقه ای برگزار شد گفت: حال فوتبال ایران خوب است و پنج تیم کشور در پنج رده مختلف توانست به جام جهانی برسد که مهمترین آن تیم ملی بزرگسالان است و بنا بر برنامه تدوین شده دوشنبه هفته آینده ایران را به مقصد روسیه ترک می کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مهدی تاج افزود: شرایط فوتبال و فوتسال ایران در آسیا هم خوب است و تیم های فوتبال ساحلی و فوتسال در میان پنج قدرت برتر جهان قرار دارند.

وی اظهار کرد: فوتبال را نمی توان با هیچ پدیده دیگری مقایسه کرد، بسیاری از کشورها قدرت خود را به وسیله فوتبال به رخ دیگران می کشند، این نشان دهنده جایگاه بالای پر مخاطب ترین ورزش کشورهای مختلف است.

به گفته وی، تیم‌های ملی از بازیکنانی تشکیل می شود که بازی آن ها در لیگ برتر و لیگ های زیرگروه دیده می شود اما چون از استان تیمی در این رده ها وجود ندارد بازی آن ها به چشم نمی آید که این مشکل چند استان است. به همین منظور طرح ارائه شده رئیس هیئت فوتبال سیستان و بلوچستان مبنی بر برگزاری مسابقات منطقه ای در نقاط مختلف کشور مورد قبول فدراسیون قرار گرفت و بر این اساس ایران به 9 منطقه تقسیم شد .

تاج در ادامه اظهار کرد: فوتبال ایران تنها با 47 تا 48 میلیارد تومان اداره می شود اما ژاپن در فوتبال خود بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران همچنین در خصوص وضعیت فوتبال سیستان و بلوچستان نیز گفت: فوتبال ایران نباید تصور کند که سیستان و بلوچستان استعداد ندارد چرا که استعدادهای استان امکان حضور در لیگ های برتر را نداشتند و دیده نشدند که برگزاری مسابقات فوتبال به طور منطقه ای زمینه ساز معرفی آن ها می شود و فدراسیون هم به دنبال آن است که با شناسایی این افراد تیم های ملی پایه را تشکیل دهد .

به گفته تاج، پرداخت هزینه ورودی تیم ها در رقابت ها تنها محل درآمد فدراسیون فوتبال است اما با این وجود تصمیم گرفته شد برای رونق فوتبال سیستان و بلوچستان تیم های استان هزینه ورودی پرداخت نکنند، این در حالی است که فدراسیون در سال فقط 10 تا 11 میلیارد تومان به داوران پرداخت می کند.

وی بیان کرد: آموزش و استعدادیابی نقش مهمی در توسعه ورزش و فوتبال در استان دارد و اگر آموزش عملیاتی شود توسعه محقق خواهد شد، به همین دلیل برای استان چندین دوره داوری و مربیگری برنامه‌ریزی شد که در طول سال برگزار می شوند، همچنین برای استعدادیابی با وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه ای برای شناسایی استعدادها تدوین می شود .

وی افزود: فدراسیون فوتبال مسئول توسعه زیرساختی فوتبال نیست بلکه وزارت ورزش و جوانان مسئول آن است اما باز هم برای بهبود شرایط استان این موضوع پیگیری می شود، این در حالی است که میزان اعتبار اختصاص یافته به استان ها از طرف وزارت ورزش و جوانان امسال افزایش می یابد که بر اساس آن سهم سیستان و بلو چستان به بیش از 80 میلیارد تومان می رسد و مقدار قابل توجهی از آن به فوتبال اختصاص خواهد یافت زیرا شرایط فوتبال حساس تر از رشته های دیگر است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: