• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-988-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اختصاص 7 میلیارد تومان برای فوتبال سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: پروژه های ناتمام زیادی در استان وجود دارد که برای تکمیل آن اعتبار خاصی به استان تعلق گرفت و بعد از فارس بیشترین میزان اعتبار را سیستان و بلوچستان دریافت کرد اما با این وجود فوتبال در همه نقاط استان مشکل دارد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان محمود رضا امیاری در جلسه مجمع سالیانه فوتبال استان که با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور برگزار شد افزود: در استان، فوتبال ورزش اول است و طرفدران زیادی دارد، این مهم ضرورت رفع کمبودهای آن را بیشتر می کند به همین دلیل از مجموع 25 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به استان، هفت میلیارد تومان به فوتبال اختصاص یافت.

امیاری بیان کرد: 100 زمین ورزشی در استان وجود دارد که اغلب آن در روستاها واقع است زیرا بیش از 50 درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می دهند و در این مناطق استعداهای نهفته فراوانی وجود دارد .

وی در ادامه اظهار کرد: از پروژه های عمرانی استان دو طرح ملی در میرجاوه و نیکشهر وجود دارد که پروژه نیکشهر 80 درصد پیشرفت دارد و تیر ماه امسال قابل بهره برداری خواهد بود اما برنامه ریزی شد تا در هفته دولت افتتاح شود و طرح میرجاوه نیز در این هفته به بهره برداری می رسد زیرساخت های پروژه ورزشی سراوان نیز امسال جانمایی می شود .

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین این مشکلات کمبود فضاهای ورزشی است که استادیوم چابهار، کنارک، قصرقند، سراوان، خاش و زهک در اولویت قرار گرفت و نصب زیرساخت‌های استادیوم کنارک و چابهار در دست انجام است که در هفته دولت پس از نصب چمن مصنوعی به بهره برداری می رسد، چمن مصنوعی ورزشگاه خاش هم خریداری شد و بعد از مشخص شدن پیمانکار به زودی نصب می شود .

وی افزود: سهم اغلب استان ها  از درآمد مالیات بر ارزش افزوده 54 درصد در نظر گرفته شد اما با توجه به اهمیت و حساسیت سیستان و بلوچستان این منطقه سهم 62 درصدی گرفت و با این میزان اعتبار 52 زمین چمن با مشارکت مردم منطقه در استان راه اندازی و 34 زمین دیگر هم به مناقصه گذاشته شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: