• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-9984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه عنوان کرد:

تولید سالانه 300 هزار اصله نهال زیتون در دانشگاه زابل

رئیس دانشگاه زابل گفت: فعالیتهایی که در دانشگاه زابل صورت می گیرد از دو جهت یعنی رسالت جهادی دانشگاه و دیگری گسترش مرزهای علمی، دارای اهمیت است .

به گزارش ایسنا منطقه سیستان وبلوچستان دکتر موسی بهلولی در نشست با اعضای هیات علمی با بیان اینکه اقدامات بسیارخوبی در این دانشگاه به منظور مبادلات علمی با 27 کشور دنیا صورت گرفته است که منجر به بیش از 60 پروژه مشترک شده، افزود: این دانشگاه تغییر الگوی کشت،حفظ ذخایرژنتیکی و ترویج علم را همچنان در دستور کار خود قرار داده است .

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط منطقه و کمی آب رودخانه هیرمند، نهایتا منجربه این شد تا به سمت محصولات باغی برویم که یکی از این محصولات زیتون بوده و درگام اول صنایع تبدیلی آن که همان مرکز روغن گیری بود راه اندازی شده است .

وی با بیان اینکه مرکز تولید نهال زیتون با ظرفیت 300 هزار اصله در منطقه راه اندازی شده و امسال بیش از 10 هزار اصله در اختیار مردم قرار گرفته است، افزود: از دیگر اقدامات اثر گذار دانشگاه زابل، کار برروی 200 رقم از گیاهان دارویی منطقه بوده که از این تعداد 130 رقم آن پس از ارزیابی، به بار نشسته است به گونه ای که برخی از این گیاهان، ماده موثره آنها نسبت تبه سایر نقاط کشور قویتر و تاثیرگذارتر بوده است .

رئیس دانشگاه زابل ادامه داد: انگور یاقوتی یکی از زودرس ترین ارقام انگور در ایران است و یکی از گونه های مقاوم محسوب می شود که برای حفظ این رقم نیز در گام اول 100 هزار اصله نهال را در دست تولید داریم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: