• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-10284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد:

ساخت بیش از 5 هزار خانه محروم توسط سپاه در سیستان و بلوچستان

مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پنج هزار و 359 خانه محروم توسط سپاه پاسداران به منظور رفع محرومیت در سیستان و بلوچستان ساخته شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان سردار سید ضیاء الدین حزنی در نخستین همایش تجلیل و تکریم شبانان و گله داران عشایر سیستان و بلوچستان افزود: عشایر در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند  و انتظار ما از عشایر تلاش همیشگی  برای تولید است .

سردار حزنی افزود: عشایر از اقشاری هستند که فرمایشات رهبری را در راستای اقتصاد مقاومتی اجرا کرده اند  و به فکر عرضه کالای ایرانی هستند .

وی گفت: با توجه به اینکه عشایر ۲ درصد جمعیت کل کشور را شامل می شوند  اما ۲۵ درصد مواد پروتئینی  و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور را این قشر  تولید می کند.

مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: 23 هزار و 942 طرح عمرانی و غیر عمرانی توسط تمام رده های سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان در راستای محرومیت زدایی انجام شده است .

وی خاطرنشان کرد: این تعداد طرح با اعتبار افزون بر 338 میلیارد و 164 میلیون تومان در این استان اجرا شده است .

سردار حزنی بیان کرد: این طرح ها توسط نیروی زمینی سپاه، قرارگاه قدس، سپاه سلمان، نیروی دریایی سپاه، نیروی هوا فضای سپاه، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) و گروههای مردمی در سیستان و بلوچستان انجام شده است .

وی تصریح کرد: با همه مشکلاتی که در بحث بودجه و اعتبارات بود سپاه پاسداران توجه خاصی به سیستان و بلوچستان داشته است .

مشاور فرمانده کل و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: هزار و 417 هکتار از زمین های سیستان و بلوچستان با ماشین آلات سپاه برای کشاورزی تسطیع شده است .

سردار حزنی بیان کرد: همچنین 475 مسجد توسط سپاه در سیستان و بلوچستان ساخته شد .

وی افزود: لایروبی قنوات، حفر چاه، آبرسانی و برق رسانی، ساخت راه روستایی، خانه های عالم، سیل بند و استخر پرورش ماهی توسط تمام رده های سپاه در سیستان و بلوچستان انجام شده است .

وی تصریح کرد: همچنین 9 هزار و 791 سبد جهیزیه به اقشار ضعیف سیستان و بلوچستان توسط سپاه اهدا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: