• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-10884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دسترسی ۴۲هزار مددجو سیستان و بلوچستان به برنامه پزشک خانواده

رئیس اداره بیمه و درمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون ۴۲ هزار مددجو شهری تحت پوشش برنامه‌های بهداشتی و درمانی پزشک خانواده استان سیستان و بلوچستان قرار دارند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، موسی آبتن، افزود: به طور متوسط هر ۵۰۰ تا دو هزار مددجوی شهری بالای ۲۰ هزار نفر از قبیل شهرستان‌های زاهدان، ایرانشهر، سراوان و چابهار دارای پزشک خانواده هستند که همه خدمات درمانی به آنها ارائه می شود .

وی با اشاره به اینکه طرح پزشک خانواده به منظور کاهش هزینه‌های اضافی بهداشت و درمان توسط جامعه مددجویی است، افزود: در این طرح وضعیت بیمار از سوی پزشک خانواده بررسی و داروی رایگان مورد تائید بیمه‌ها را دریافت می کند. همچنین در صورت نیاز با برگ ارجاع پزشک خانواده به متخصصان و فوق تخصصان مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند .

رئیس اداره بیمه و درمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به همکاری ۳۶ پزشک خانواده با کمیته امداد این استان، ادامه داد: در سطح این استان ۴۲ هزار مددجوی شهری دارای کارت خدمات درمانی در طرح پزشک خانواده مشارکت دارند .

آبتن اعلام کرد: در این طرح بیماران تحت حمایت می توانند از خدمات بستری، بهداشتی، درمانی، انجام معاینات دوره ای و در موارد اورژانسی از طریق درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها خدمات دریافت کنند .

وی یادآور شد: همچنین برنامه پزشک خانواده شامل تمام اقدامات درمانی سرپایی، تجویز داروهای لازم، خدمات درمانی و توانبخشی، پیشگیری و درمان های اولیه و دیگر مراقبت های سلامت است .

رئیس اداره بیمه و درمان کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ۱۰۰ درصد تعرفه دولتی برنامه‌های پزشک خانواده توسط این نهاد پرداخت می‌شود، افزود: خدمات درمانی و بهداشتی در برنامه پزشک خانواده در سه سطح شامل سطح یک پایگاه پزشک خانواده، سطح دو واحدهای تخصصی در نظام سلامت و سطح سه خدمات فوق تخصصی و بیمارستان‌ها ارایه می شود .

آبتن گفت: رویکرد کمیته امداد در حوزه بهداشت و درمان کمک به تامین سلامت نیازمندان و پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان به مددجویان  این نهاد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: