• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-11084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بررسی مشکلات توزیع کالاهای اساسی در ستاد تنظیم بازار خاش

فرماندار شهرستان خاش گفت: حمایت از تولیدکنندگان داخلی از سیاست های ارزشمند دولت است که افتخار می کنیم نیازهای مردم شهرستان را خودمان می توانیم تامین کنیم .

یه گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدالدین یوسفی در جلسه تنظیم بازار خاش بیان کرد: گام برداشتن در حوزه ایجاد اشتغال و تولید از وظایف همه اقشار جامعه و مسئولان است .

وی افزود: تلاش همه ما باید بر این است که عنوان گران ترین شهر محو بشود و زیبنده شهر ما نیست که گرانی و سختی معیشت و مشکلات دیگر مردم ما را رنج بدهد .

یوسفی ادامه داد: به همه ما اتهام می زنند که با سودجویان شریک هستیم ولی نمی دانند که چقدر دغدغه حل مشکلات را داریم .

فرماندار خاش ادامه داد: مردم بسیار خوبی داریم که حامی مسئولان و کشور هستند و سخت ترین فشارها را متحمل شده اند اما انتظار داریم برای جلب رضایت پروردگار رفع مشکلات مردم بهترین خدمات ارائه شود .

یوسفی متذکر شد: سرویس‌های بیگانه و دشمنان اسلام و کشور از هر جهت تلاش می کنند که به جامعه و مردم ما ضربه وارد کنند لذا آسیب ها متوجه دولتمردان و مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است .

مقام عالی دولت تاکید کرد: حمایت از سرمایه گذاران مورد توجه دولت است اما در بخشی از کار مشکلات مردم را باید ببینیم و با اندکی گذشت و ایثار می توان امور را تسهیل کرد و بهترین و آسان ترین خدمات را ارائه داد .

وی اظهار داشت: بر طرف کردن التهاب و نگرانی ها و برداشتن از دوش همدیگر با همکاری مسئولان و مردم و تولیدکنندگان مورد توجه است .

وی افزود: همه گزینه ها روی میز است و با اهرم های فشار می توانیم با متخلفان برخورد کنیم ولی مدارا کردن ها هم مدنظر است تا هیچ گونه آسیبی به فردی برسد .

مهدی عیدوزهی معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار خاش گفت: رسیدگی به مشکلات و رفع دغدغه های مردم مورد توجه مسئولان است .

بهزاد بهادری رئیس شورای شهر خاش نیز بیان کرد: دشمنان با هدف ضربه زدن به کشور ایجاد نارضایتی در مردم را از سالهای دور در دستور کار قرار داده اند که گرانی ها و وقوع تحریم ها مهمترین شیوه دشمنان برای ایجاد نارضایتی است .

شهردار خاش هم گفت: ایجاد بازارچه های محلی در چند نقطه از شهر با مشارکت بخش خصوصی و با هدف حمایت از تولیدات داخلی و اشتغال زایی در دستور کار شهرداری بوده که مواد پروتئینی مورد نیاز مردم در این مکانها عرضه شوند .

مهدی اسماعیلی رئیس صنعت و معدن و تجارت شهرستان خاش گفت: نظارت و کنترل و پایش بازار مرغ و کالاهای اساسی با قوت آغاز شده و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد .

وی با اشاره به اینکه مرغ خریداری شده از مرغداری و مراکز عمده دیگر با هشتصد تومان سود حدود دوازده درصد قیمت تولیدی پیش بینی شده که بر حسب دستور اعضای کارگروه تنظیم بازار پرونده تخلف واحد های متخلف تشکیل شده اظهار داشت: در چند نقطه از سطح شهر مرغ زنده با قیمت جزئی 7200 تومان و در درب مرغداری 6700 تومان عرضه می شود .

وی افزود: کمک به حل مشکلات معیشتی مردم با بررسی قیمت ها از نقاط مختلف استان با همکاری و همراهی مسئولان مورد توجه است .

این مسئول تاکید کرد: مرغ زنده و کشتار روز خاش باید از مرغداری های شهرستان تامین شود .

اسماعیلی گفت: قیمت زولبیا و بامیه نیز در هر کیلوگرم 11 هزار تومان اعلام شده که 15 درصد کمتر از قیمت سایر شهرستان های استان است .

امان الله طوقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش هم گفت: با توجه به اینکه جلسه تنظیم بازار استانی ویژه طرح ضیافت در مرکز استان تشکیل نشده، لذا سهم شهرستان در مبحث تامین مرغ و برنج و شکر و غیره مشخص نیست .

وی افزود: تولیدات کشاورزی و مرغ خاش از بازار پسندی بالایی برخوردار بوده که در زاهدان بازار آن وجود دارد و واقعیت‌ امر بسیاری از تولیدات خاش از زاهدان به این شهرستان حمل و بارگیری و در بازار مصرف عرضه می شوند که طبیعتا قیمتها هم بالاتر از زاهدان هست .

وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر قیمت مرغ در زاهدان هشت هزار تومان و بالاتر بوده است گفت: مقایسه قیمت ها کاری ارزشمند است ولی باید بگوئیم بسیار از قیمت ها با توجه به ورود نهاده های دامی از خارج تابع ارز بوده و تغییر در قیمتها نیز طبیعی می باشد .

طوقی ادامه داد: مرغ کشتار روز خاش بر حسب نیازهای استان و خاش در بازارهای مورد مصرف عرضه می شود .

مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: جدای از اینکه به حقوق مصرف کنندگان احترام می گذاریم سود و زیان تولیدکنندگان باید در ستاد تنظیم بازار در نظر گرفته شود .

امان الله رخشانی مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان خاش هم تاکید کرد: در کشتارگاه صنعتی طیور ظرفیت کشتار مرغ وجود دارد و به هر میزان که بخواهند می توانند مرغ کشتار نمایند و نیازهای جامعه را تامین کنند .

وی اظهار داشت: مرغ منجمد و کشتار روز در خاش تامین شده و در کنار آن بازارچه های فروش مرغ زنده نیز فعالیت دارند که برای پیشگیری از وقوع بیماری ها باید مباحث بهداشتی را هم لحاظ کنیم .

نوراحمد هاشمزهی رئیس اتاق اصناف خاش هم با بیان اینکه اصناف در این شهرستان همواره متهم به گران فروشی هستند ولی در حقیقت اصناف خاش معاملات منصفانه دارند و سود زیادی نیز نمی برند .

وی اظهار داشت: به خاطر منافع مردم یک تعامل بین اصناف و تولید کنندگان محلی خاش شکل بگیرد و با در نظر گرفتن سود و زیان تولیدات و بازار بتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم .

هاشمزهی تصریح کرد: در 3070 واحد صنفی خاش واحدهای متخلفی وجود دارند که با تمام توان تلاش می کنیم با این شمار اندک متخلف برخورد نمائیم .

وی گفت: تضمین می دهیم در راستای حمایت از تولید کنندگان محلی خاش مرغ تولیدی خاش را برای رفع نیازهای مردم خریداری و به بازار عرضه کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: