• شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دو دانشکده به دانشگاه دریانوردی چابهار اضافه می‌شود

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: بر پایه نیازسنجی‌های موجود و توسعه کمی و کیفی رشته‌های دانشگاه دریانوردی چابهار، دو دانشکده جدید به این دانشگاه اضافه می‌شود .

محمود نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار داشت:  دانشگاه دریانوردی چابهار به گواه مسئولان وزارت علوم تخصصی‌ترین دانشگاه دریایی کشور است و بر پایه مطالعاتی که وزارت علوم انجام داده بیش از 90 درصد رشته‌های دریایی جهان در این دانشگاه تدریس می‌شود .

وی افزود: بر پایه نیازسنجی‌های موجود که با ایجاد صنایع استراتژیک فولاد و پتروشیمی در چابهار ایجاد می‌شود و هم‌چنین جامع‌تر شدن دانشگاه، هیئت‌امنای دانشگاه دریانوردی چابهار با ایجاد دو دانشکده جدید به دانشگاه موافقت کرد .

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار تصریح کرد: هم‌اکنون دانشگاه دریانوردی چابهار، دانشکد‌ه‌های مهندسی دریا، علوم‌دریایی و علوم انسانی را دارد که ما مجوز تأسیس دو دانشکده فنی و مهندسی و علوم پایه را هم از هیئت‌امنا دانشگاه و دفتر گسترش وزارت علوم دریافت کردیم.

نصیری تأکید کرد: البته باآنکه مجوزهای لازم برای تأسیس این دانشکده‌ها داریم تا زمانی که مشکل فضای فیزیکی دانشگاه حل نشود، به سمت تأسیس دانشکده‌ها نخواهیم رفت، هم‌اکنون پروژه‌های نیمه‌کاره بسیاری نظیر سلف‌سرویس، ساختمان دانشکده‌ها و خوابگاه سال‌هاست به دلیل کمبود اعتبارات به‌بهره‌برداری نرسیدند .

وی اضافه کرد: حدود اعتباری برای به بهره‌برداری رساندن این پروژه‌ها 5 تا 6 میلیارد تومان است و فعلاً عمده اولویت و ظرفیت کاری دانشگاه را برای به‌اتمام رساندن به‌موقع این پروژه‌ها صرف کردیم تا پس‌ازآن اقدام تأسیس دانشکده‌ها کنیم .

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار خاطرنشان کرد: تأسیس دانشکده‌های جدید به معنای حرکت به سمت جامع شدن دانشگاه نیست، ما همچنان دانشگاه تخصصی خواهیم ماند و همچنان توسعه کمی و کیفی رشته‌های دریایی را در دستور کارداریم، چندین مجوز برای افزایش رشته‌های دریایی در رشته‌هایی نظیر صید و بهره‌وری آبزیان ،عمران و سازه‌های دریایی و هم‌چنین ارشد مخابرات و الکترونیک دریایی دریافت کردیم و احتمالاً از مهر شروع به گرفتن دانشجو خواهیم کرد .

به گزارش خبرنگار ایسنا- دانشگاه دریانوردی چابهار در حال حاضر با 5 دانشکده، 32 رشته تخصصی و بیش از 3600 دانشجو به‌عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در چابهار مشغول به فعالیت است.

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به‌عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در سال 1355جهت تربیت نیروی‌های متخصص دریایی ناوگان شرکت‌های کشتیرانی ایران به کمک یکی از دانشگاه‌های انگلیس در جنوب شرق ایران و بندر فوق راهبری چابهار تشکیل شد .

رشته‌های تخصصی که در دانشگاه دریانوردی چابهار تدریس می‌شود جنبه بین‌المللی دارند و دانشگاه به جهت دریایی بودن ملزم به رعایت کنوانسیون STCW سازمان جهانی دریانوردی( IMO ) است که بر اساس آن تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و بازرسانی از سازمان جهانی دریانوردی و سازمان بنادر و دریانوردی ایران به‌صورت ادواری و تصادفی برنامه درسی این دانشگاه‌ها را با استانداردهای جهانی مطابقت می‌دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: