• سه شنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 10 شرکت فن آور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

در سومین جلسه شورای فن آوری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان 10 طرح و ایده فن آورانه مورد داوری قرار گرفت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان- این طرح ها که از سوی فن آوران داخل و خارج دانشگاه پیشنهاد شده بود از لحاظ معیارهائی همچون توان ایده پرداز در معرفی ایده،  چالش، اهداف، استراتژی، ماموریت، راه حل و تجاری سازی توسط داوران مورد بررسی قرار گرفت .

دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه این جلسه گفت: دانشگاه، خانه شرکت های دانش بنیان است و فن آوری و تجاری سازی باید از دل دانشگاه بیرون بیاید .

وی با تاکید بر نقش تجاری سازی و تولید محصولات نهائی در حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه نسل سوم و پاسخگو گفت: لازم است در تمام مراحل بررسی و پرورش ایده ها و توزیع و اختصاص اعتبارات، اصل هزینه اثربخش و مدیریت صحیح منابع مورد نظر باشد .

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی زاهدن با افتخار در مسیر توسعه و ارتقاء کمی و کیفی تحقیقات پزشکی حرکت کرده است و بدون تردید همین موفقیت ها را در مسیر توسعه فن آوری سلامت و تجاری سازی در این حوزه به دست خواهد آورد .

رئیس مرکز رشد فن آوری دانشگاه نیز در این جلسه گفت: از تمامی صاحبان ایده و فن آوران حوزه سلامت دعوت می کنیم تا از حمایت های قانونی، اعتباری و ارائه خدمات مشاوره ای این مرکز استفاده کنند .

دکتر حبیب غزنوی وظیفه مرکز رشد فن آوری دانشگاه را حمایت از نوآوران و فن آوران استان برشمرد و گفت: این مرکز امکان پوشش تمام مراحل تجاری سازی ایده های نو را دارد و به تعبیری " از ایده تا پدیده " را مورد حمایت قرار می دهد .

وی افزود: در حال حاضر 10 شرکت فن آور در مرکز رشد فن آوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مستقر شده اند و در حوزه تولید دارو، ساخت تجهیزات درمانی، بهداشتی و آموزشی و همچنین حوزه نانو فعالیت می کنند .

وی گفت:  تا کنون چندین محصول نیز به مرحله تجاری سازی و فروش رسیده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: