• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در ماه مبارک رمضان؛

سه عنوان برنامه فرهنگی-معنوی در دانشگاه دریانوردی چابهار اجرا می‌شود

مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: سه‌ عنوان برنامه فرهنگی-معنوی در ماه مبارک رمضان در دانشگاه دریانوردی چابهار اجرا می‌شود .

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا قاسمی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان افزود: این برنامه‌ها در دونیمه ماه مبارک به‌صورت جداگانه و با اعزام مبلغین مذهبی از قم و مشهد برای دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه برنامه‌ریزی‌شده است .

وی بابیان این‌که جامعه‌هدف ما برای برگزاری این برنامه‌ها عمدتاً دانشجویان هستند، افزود: مناجات، چالش‌خوابگاه و جز خوانی، سه عنوان برنامه ما در ماه مبارک رمضان هستند؛ جز خوانی ما در قالب محفل انس با قرآن هرروز بعدازظهر از ساعت 5 تا 6 در مسجد نبوت دانشگاه به‌همراه یک ضیافت افطاری مختصر برگزار می‌شود؛ مناجات خوانی هم‌ هر سحر در خوابگاه‌ها برنامه‌ریزی‌شده است .

مسول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه دریانوردی چابهار تصریح کرد: در برنامه‌های برنامه‌ریزی‌شده ماه مبارک، چیزی که برای ما بیشتر مهم است و بیشتر برای آن‌وقت می‌گذاریم؛ برنامه چالش خوابگاهی است؛ در این برنامه مبلغین اعزامی ما در خوابگاه‌ها حاضر و به‌صورت اتاق به اتاق با دعوت از دانشجویان، یک حلقه معرفتی-اعتقادی-سیاسی را دریکی از همان اتاق‌ها و در جمعی دوستانه تشکیل می‌دهند .

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاسمی نژاد اضافه کرد: در این حلقه‌ها که عمدتاً دانشجویان تریبون‌دار هستند، مسائل اعتقادی، سیاسی و اجتماعی ازجمله حجاب موردبحث قرار می‌گیرد و دانشجویان در فضایی صمیمی نظرات خود را بیان می‌کنند و مبلغین ما نیز به شبهات پاسخ می‌دهند؛ در این برنامه عمده توجه ما آگاه‌سازی دانشجویان است تا برمبنای اطلاعات نادرست موضع‌گیری‌های سیاسی، اعتقادی و اجتماعی نگیرند

وی خاطرنشان کرد: حسن ختام برنامه‌های ما در نیمه اول ماه مبارک، برگزاری جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) و در نیمه دوم تعویض و همراهی مبلغین جدید برای ادامه برنامه‌هاست .

دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در حال حاضر با 5 دانشکده، 32 رشته تخصصی و بیش از 3600 دانشجو به‌عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در چابهار مشغول به فعالیت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: