• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 973-390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خروج شترها از بستر تالاب هامون توسط محیط زیست زابل

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل تعداد 300 نفر شتر را از بستر تالاب هامون بیرون راند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمید ریگی افزود: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل ضمن انجام وظایف ذاتی خود در سطح منطقه، برنامه فشرده و شبانه روزی حفاظت از تالاب هامون را در دستور کار خود دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: چرای دام در بستر تالاب هامون باعث نابودی پوشش گیاهی بستر تالاب و افزایش گردو غبار در منطقه می شود و حفظ و حراست از بستر تالاب و پوشش گیاهی آن در کنار دهها طرح و برنامه جهت حفظ و احیای تالاب هامون از قبیل لایروبی کانالها و رودخانه ها، ایجاد دایک های نگهداری آب و ... از اقدامات مهم و حایز اهمیت می باشد.

وی گفت: همچنین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل یک دستگاه لودر را که اقدام به خاکبرداری از بستر تالاب هامون کرده بود را توقیف کرد.

ریگی اظهار کرد: بر اساس قوانین جاری محیط زیست هرگونه تخریب، جابجایی ، خاکبرداری و ... در مناطق تحت مدیریت و طبیعت منوط به اخذ مجوزهای مربوطه و بر اساس ارزیابی زیست محیطی طرح یا پروژه مورد نظر، مجاز می باشد و در غیر اینصورت محیط زیست مانع تخریب و ... می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: