• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یادمان شهدا در دانشگاه زابل احداث می شود

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زابل گفت: طرح المان یادمان شهدای دانشگاه آزاد پس از ۱۵ طرحی که مورد بررسی قرار گرفت، مورد تاییدشورای فرهنگی قرار گرفت .

اتحادی درگفتگو با خبرنگار ایسنا - منطقه سیستان و بلوچستان، میزان اعتبار درنظرگرفته برای طرح یادمان شهدای گمنام دانشگاه زابل را حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: المان بسیار شکیل این یادمان که با سایر المانهای منطقه متفاوت می باشد درزمینی به مساحت ۳۶ مترمربع و با بکارگیری معماری اصیل ایرانی ساخته خواهد شد .

وی ادامه داد: بنا به درخواست دانشجویان و علاقمندان کوشیده شده تا در طرح المان یادمان شهدا این مکان برای تجدید میثاق باشهدا و ایجادفضایی جهت تعامل بامخاطبان درجهت گسترش فرهنگ مقاومت و ایثار باشد .

وی ازجمله اهداف و انتظارات طرح یادمان شهدای دانشگاه آزاد رابل را، هویت بخشی و مزین شدن دانشگاه به نام شهدا، توجه به شرایط اقلیمی وجغرافیایی منطقه، توجه به شرایط فرهنگی و مذهبی سیستان؛ توجه به الگوهای معماری بومی و همخوانی باشاخصه های معماری ایزانی اسلامی و... عنوان کرد و بهره گیری از معماری ۴ ایوان به سبب تقدس بخشیدن به آن؛ استفاده از آیات قرآنی و متون مذهبی، کشیدگی وارتفاع غالب ورودیها برای شاخص سازی جایگاه شهدا و تاکید بر ورودی اصلی بانمای سه قسمتی را از ویژگیهای بصری معماری این یادمان عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: