• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه زابل:

هیچ‌کس حق توهین به اعتقادات مذاهب را ندارد

امام جمعه زابل گفت: ایجاد فضایی درخور نام شهدا کاری است ستودنی و بسیار با ارزش که باعث می شود تا فرهنگ ایثار و شهادت دربین نسل جوان بهتر و بیشتر جا بیفتد .

 حجت الاسلام کیخا در گفت وگو با ایسنا- افزود: شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند و حقانیت جمهوری اسلامی ایران باتقدیم شهدایش به اثبات رسیده و آنها به مانیازی ندارند بلکه این ماییم که به آنها نیازمندیم.

وی اضافه کرد: اقتدار نظام در توکل به خداست چون به راحتی می توان فهمید که هیچگونه فرمول مادی و دنیوی وجود ندارد که بتواند به نظامی که هیچگونه پشتوانه و یاوری ندارد کمک کند تا بتواند بادشمنان تادندان مسلح بجنگد و به پیروزی برسد، و در واقع رمز پیروزی رزمندگان مادر۸ سال دفاع مقدس ایمان و توکل به خدا و پیروی از ولایت فقیه بوده است .

امام جمعه زابل گفت: یکی دیگر از رموز اقتدار نظام ما ولایت فقیه است چون ازاصل اسلام دفاع میکند و مادامی که به سمت اهداف الهی پیش برویم نصرت الهی نصیبمان خواهدشد .

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: امروز درمهمترین هجمه هاکه بحثهای اقتصادیست بایدنگاهمان به ولی فقیه باشد و گوش به فرمان ایشان باقدم در مسیر اقتصادمقاومتی، به پیشرفت کشورمان کمک کنیم .

وی با محکوم کردن حرکت ناشایست یکی از اساتید دانشگاه آزاد در توهین به اهل سنت زاهدان، گفت: جامعه اهل سنت برادران دینی مایند و اصلا پسندیده نیست که کسی بخواهد به آنها که سالیان سال است درکنار ما بعنوان برادران مازندگی میکنند بی حرمتی کند .

وی اضافه کرد: صحبت از اتحادبین شیعه و سنی در اینجا تاکتیکی نیست بلکه اعتقاد ماست و براین امر تاکیدداریم چرا که سالهاست که درکنار هم باصلح و صفا برادرانه زندگی میکنیم .

امام جمعه زابل ضمت قدردانی از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی استان در برخورد جدی با این استاد خاطی، افزود: حرکت این استاد حرکتی بسیار احمقانه و از سر کینه توزیهای شخصی بوده و بشدت از طرف جامعه تشیع حاضر در استان محکوم می شود .

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: هیچ یک از دو طرف اهل سنت و تشیع حق توهین و بی حرمتی به یکدیگر را ندارند چرا که دشمن درکمین نشسته و بدنبال سواستفاده ازاین جریانات وتفرقه افکنی هاست پس حواسمان باید جمع باشد تا استکبار فرصت فکر کردن به تفرقه را پیدا نکند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: