• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید سالانه 4 هزار تن گوشت سفید در خاش

فرماندار خاش گفت: این شهرستان با تولید سالانه حدود چهار هزار تن گوشت سفید رتبه نخست تولید گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است .

حمیدالدین یوسفی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: این شهرستان با تولید سالانه حدود چهار هزار تن گوشت سفید رتبه نخست تولید گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است .

یوسفی ادامه داد:هم اینک 38 واحد مرغداری و یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان خاش فعال است .

وی افزود: با ایجاد و راه اندازی سه واحد تولیدی جوجه یک روزه، مرغ تخم گذار و خوراک طیور چرخه تولید گوشت مرغ در شهرستان خاش کامل می‌شود .

وی با اشاره به اینکه واحد تولیدی جوجه یک روزه خاش در بخش مرکزی این شهرستان از پیشرفت فیزیکی 100 درصدی برخوردار است گفت: در این واحد سالانه افزون بر 16 میلیون قطعه جوجه یک روزه تولید و عملا نیاز مرغداری‌های شهرستان و دیگر شهر‌های سیستان و بلوچستان در مبحث خرید جوجه یک روزه تامین می‌شود .

وی گفت: بزرگترین طرح تولید جوجه یک روزه سیستان و بلوچستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت‌های دولت اواخر اردیبهشت ماه سال قبل به عنوان بزرگترین طرح تعاونی روستایی در دوربن خاش کلنگ زنی شد و هم اینک آماده بهره برداری است .

یوسفی گفت: سهم آورده اعضای شرکت تعاونی در این طرح ۱۵ میلیارد ریال بوده با اعتبار 8 و نیم میلیاردی از پروژه های شاخص استان و کشور در بخش تعاونی است .

وی ادامه داد: حدود ۲۳۰ خانوار روستایی برای اجرای این طرح عظیم مشارکت دارند و همچنین تسهیلات آن با کارمزد صفر درصد بوده و ظرفیت تولید آن ۱۶ میلیون قطعه جوجه یک روزه در سال است .

خاش با داشتن شرایط آب و هوایی مناسب به عنوان قطب تولید گوشت سفید و قرمز در سیستان و بلوچستان مطرح است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: