• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد:

وجود بیش از 800 هزار لازم التعلیم در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 836 هزار و 196 نفر لازم التعلیم در این استان وجود دارند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نخعی در شورای آموزش و پرورش استان افزود: از این تعداد 732 هزار و 640 نفر بر اساس سامانه «سنا»سر کلاس درس حضور دارند و 103هزار نفر نیز غایب هستند .

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جاری 24 هزار و 100 کلاس دایر در سیستان و بلوچستان داشتیم که اگر بخواهیم بخشی از بازماندگان از تحصیل را اضافه کنیم به هزار و 900 کلاس درس جدید با همین تعداد معلم جدید نیاز خواهیم داشت .

نخعی گفت: این میزان کلاس درس تنها مختص بازماندگان از تحصیل در سیستان و بلوچستان نیست بلکه دانش آموزان پایه دوازدهم متوسطه را نیر شامل می شود .

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: پایه دوازدهم متوسطه از ابتدای مهرماه امسال به نظام آموزشی این استان اضافه می شود .

نخعی با بیان اینکه هزار و 500 کلاس درس جدید برای برپایی پایه دوازدهم متوسطه در سیستان و بلوچستان نیاز است افزود: 45 درصد از کودکان بازمانده از تحصیل را از اول مهر می توانیم سر کلاس درس حاضر کنیم .

وی همچنین با اشاره به اینکه در مدارس شبانه روزی ظرفیت های خوبی برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل وجود دارد گفت: در تلاش هستیم تا 10 هزار و 340 نفر از کودکان بازمانده از تحصیل را جذب مدارس غیر انتفاعی کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همچنین در 200 مرکز آموزش از راه دور می توان پنج هزار و 170 نفر از این کودکان را آموزش داد .

نخعی خاطرنشان کرد: 2 هزار و 650 بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان را می توان با ساخت 200 مدرسه تک کلاسه و چند کلاسه سر کلاس درس حاضر کرد .

وی ادامه داد: برای این کار نیازمند جذب هزار و 900 نیروی جدید هستیم که 700 نفر از این تعداد اول مهر جذب می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: