• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشکیل شورای فرهنگ عمومی در خاش

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خاش گفت: بر حسب نیازهای جامعه و کمک به ترویج ارزشهای اسلامی و فرهنگ بومی منطقه باید فرهنگ و فعالیتهای فرهنگی مهم دیده شوند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام غلام رضا دهقان در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان خاش از وجود سرقت ها و تیراندازی در آیین های عروسی و جشن و شادی گلایه کرد و افزود: برخی از کارها و بی انضباطی و بی قانونی ها مانند فعالیت در جایگاههای سوختی و شلوغ بودن صف های بنزین و گرانی ها و غیره آسیب های زیادی به جامعه وارد کرده است .

وی اهمیت تشکیل به موقع نشست های شورای فرهنگ عمومی به صورت ماهانه و تلاش برای رفع نگرانی ها و دغدغه های مردم و برخورد قانونی با متخلفان و هنجارشکنان و تقویت روح تعاون و فرهنگ سازی را مورد تاکید قرار داد .

امام جمعه خاش توجه به شعار سال و حمایت از کالاهای ایرانی و ارائه راهکار برای حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان و بررسی آسیب ها و هنجارهای اجتماعی و مقابله با خرید و فروش مشروبات الکلی و مواد مخدر و تهاجمات فرهنگی و ساماندهی فعالیت ها و توجه به سبک زندگی اسلامی و انجام کارهای فرهنگی در شهرستان خاش را در جلسات شورای فرهنگ عمومی خواستار شد .

حجت الاسلام دهقان بیان کرد: اسلام بر ایمان و تقوا تاکید دارد و باید روح تقوا و ایمان و عدالت ورزی و احترام به حقوق افراد و رعایت حقوق زن و مرد و با نشاط کردن خانواده ها در زندگی فردی و اجتماعی وجود داشته باشد تا جامعه پاک و سالم شکل بگیرد و اجتماع از آسیب ها حفظ گردد .

امام جمعه خاش ادامه داد: در سبک زندگی اسلامی به صله ارحام و تقویت ارتباط خویشاوندی و خدمت به محرومان و کمک به حل مشکلات اقشار نیازمند و کسب روزی حلال، قناعت؛ اطعام ایتام و مستمندان نگاه ویژه ای وجود دارد که به دنبال آن افراد و خانواده ها سالم و بانشاط خواهند بود و جامعه ایده آل شکل می گیرد .

محمد احمدی بولاغ معاون سیاسی اجتماعی فرماندار خاش هم گفت: توجه به فرهنگ و مقوله های فرهنگی سبب ارتقای شاخص های خدمات و پویا شدن جامعه می شود .

وی اهمیت توجه به نیازهای فرهنگی و تفریحی خانواده ها و برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را مورد تاکید قرار داد .

احمدی تاکید کرد: تعامل دستگاههای اجرایی برای برگزاری برنامه های موفق فرهنگی و هنری لازم است .

وی با تاکید بر برگزاری همایش ها و جشنواره های فرهنگی و هنری در این شهرستان، سبک زندگی اسلامی و نقش آن در تحکیم ارتباطات خانوادگی و اجتماعی را عاملی موثر برای کاهش دادن مشکلات و آسیب های اجتماعی عنوان کرد .

احمدی حضور مدیران در جلسات و برگزاری آن طبق برنامه زمان بندی را متذکر شد .

سرهنگ احمد مهرابیان جانشین فرمانده سپاه شهرستان خاش هم گفت: در راستای روشنگری و بصیرت افزایی و توسعه فعالیت های فرهنگی به مباحث سبک زندگی اسلامی نگاه ویژه ای در سپاه داریم که برنامه های آموزشی و توجیحی و اجرای پروژه های آموزشی و محرومیت زدائی و پاسخگوئی به مردم از جمله آنها هستند .

سرهنگ احمد سنگبری جانشین فرماندهی انتظامی خاش هم گزارشی از اقدامات انتظامی و کاهش سرقت ها و موارد جرم ارائه داد .

بهزاد بهادری رئیس شورای شهر خاش هم اهمیت توجه به آموزش خانواده ها و بررسی آسیب ها و استفاده درست فرزندان از تلفن همراه و اینترنت و فضای مجازی و بالا بردن آگاهی ها و علم استفاده از امکانات نوین را متذکر شد .

عبدالمجید تمندانی شهردار خاش از ساماندهی دکه ها که با مجوز مطبوعاتی و فرهنگی می آیند خبر داد و گفت: شناسنامه دار کردن دکه ها مورد توجه شهرداری است اما در مبحث فعالیت گم نت ها و قلیان سراها با هدف کنترل فرزندان نظارت ها پر رنگ تر دیده شود .

منصور ایرندگانی مدیر کمیته امداد خاش هم نقش شورای فرهنگ عمومی را برای کمک به حل مشکلات محرومان و توسعه فرهنگ زکات و غیره مهم ارزیابی کرد .

محمدی رئیس دانشگاه پیام نور خاش هم و توجه به نیازهای جوانان و دانشگاهیان حمایت از کانون های فرهنگی در مساجد و ان جی او ها و رونق دادن فعالیت های فرهنگی و ورزشی و ایجاد کتابخانه های عمومی و غیره را متذکر شد .

خانم مهبانو خسروی مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خاش هم اهمیت آموزش کودکان و اجرای برنامه ها و مسابقات فرهنگی و هنری با تکیه بر مسائل اسلامی را یادآور شد .

نواب کرد رئیس نهاد کتابخانه های عمومی خاش هم اهمیت با نشاط سازی جامعه را با همکاری و همراهی دستگاههای اجرائی و صاحبان صنایع خواستار شد .

محمد مباشری معاون آموزش و پرورش خاش هم گفت: ایجاد بازارچه های فروش صنایع دستی و برپایی جشنواره های غذا و گفتمان های فرهنگی را از اولویت های این اداره با هدف حمایت از تولیدات داخلی عنوان کرد .

تیمور کرد زابلی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان خاش هم با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده بر ضرورت تصمیم گیری برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی در جامعه تاکید کرد .

مدیران ادارات بهزیستی و ورزش و جوانان خاش هم به بیان دیدگاههای خود در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به حفظ سلامت افراد جامعه پرداختند .

در نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان خاش بر اهمیت نظارت بر فعالیت مکانهای عرضه محصولات فرهنگی و مقابله با تهدیدات نرم دشمنان تاکید و مقرر شد؛ صدور مجوز فعالیت های فرهنگی از سوی ارشاد و نهادهای دست اندکار باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: