• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان خبر داد:

اضافه شدن 1000 سطل زباله جدید به سیستم خدمات مکانیزه خدمات شهری زاهدان

معاونت خدمات شهری شهرداری زاهدان گفت: بحث میکانیزاسیون خدمات شهری در زاهدان یکی از اهداف اصلی شهرداری و بطور خاص معاونت خدمات شهری بوده و برای زاهدان که نام کلان شهر را به دنبال خود به یدک می کشد یک الزام ویژه و ضروریست .

براهویی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته که از مهم ترین آنها می توان به ورود 7 دستگاه ماشین پرس زباله ، 3 دستگاه ماشین مکانیزه رفت و روب معابر شهری در ظرف مدت 6 ماه گذشته اشاره کرد.

وی گفت: آنچه مسلم است این است که لازمه داشتن مخازن زباله و اجرای مکانیزه جمع آوری وجود ماشین هایی است که بتواند بخشی از سیکل مکانیزاسیون را در این امر اجرا کند.

براهویی گفت: در حال حاضر چیزی در حدود 60 تا 65 درصد از شهر را بصورت مکانیزه جمع آوری زباله را انجام میدهیم و بزرگترین مشکل ما در این حوزه کمبود مخازن در سطح شهر است .

وی افزود: ما در زاهدان بر اساس برآورد هایی که انجام دادیم چیزی در حدود 2هزار و 400 سطل زباله احتیاج داریم که این تعداد در حال حاضر تنها حدود 600 سطل در سطح شهر وجود دارد و همین تعداد را هم در سال گذشته تامین کردیم .

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان اضافه کرد: در نظر داریم تا ظرف یک ماه آینده مناقصه ای جهت تولید و ساخت 1000 مخزن زباله را با شرایط و الزامات ویژه از قبیل شکل، طرح، اندازه و ماهیت و جنس سطل را برگزار کنیم تا این بار متفاوت از دفعات قبلی، مخازنی محکم تر با طول عمر بیشتر را داشته باشیم .

وی تاکید کرد: نکته ی دیگری که قابل توجه است این است که اینبار مخازن کاملا تحویل خود شرکت های خدماتی می شوند و شرکت های طرف قرارداد ملزم به نگه داری و شست وشوی سطل و مخزن محدوده ی خدماتی خود هستند .

براهویی گفت: در بحث 600 سطل موجود متاسفانه کار اصولی و دقیق انجام نشد و سطل های زباله بدون مخزن بودند ولی برای سطل های جدید کارهای کارشناسی صورت گرفته و پس از جاینمایی و مخزن گذاری سطل استقرار پیدا خواهد کرد .

وی همچنین گفت: ما در زاهدان توانستیم ظرف دو سه ماه اخیر یک ماشین جت واش جهت شستوشوی سطل ها از طریق یکی از شرکت های خدماتی وارد کنیم اما یک دستگاه با توجه به حجم کار کفایت نمیکند و نیاز به تهیه و تدارک حداقل دو دستگاه دیگر نیز داریم که سعی بر این است تا در انالیز شرکت های طرف قرارداد در این زمینه گنجانده شود .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا ظرف مدت قریب به یک ماه و بعد از ماه مبارک رمضان و عید فطر 1000 سطل زباله ی جدید را در سطح شهر زاهدان داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: