• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تعهد 55 میلیارد تومانی خیران مدرسه ساز در سیستان و بلوچستان

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: دو هزار و220 کلاس در قالب 524 مدرسه در دست اجراست که از این میزان هزار و100 کلاس با مشارکت مردمی و خیران احداث می شود و بیش از دو میلیارد و 583 هزار و 745 میلیون ریال اعتبار در برداشته است در حالی که خیران برای استان 55 میلیارد تومان تعهد اعتبار داده اند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان علیرضا راشکی در شورای یاخت و تجهیز مدارس استان در این اداره افزود: نسبت به سال های گذشته در سال 95 اعتبارات نوسازی مدارس در استان خوب بود و استان با اعتبار 280 میلیارد تومان در رده های بالای کشور قرار گرفت اما متأسفانه از این میزان فقط 50 درصد آن به استان تخصیص یافت.

وی بیان کرد: در سال 96 هم 170 میلیارد تومان به نوسازی مدارس استان تعلق گرفت که 100 میلیارد تومان تخصیص داده شد و این تخصیص نیافتن اعتبارات به مشکل عمده نوسازی مدارس تبدیل شده است.

راشکی گفت: در وضعیت مدارس تخریبی موجود میانگین استان 33 درصد بود در حالی که میانگین کشوری 28 درصد است و امروز استان به میانگین کشوری رسیده است اما در حوزه تحویل کلاس های درس، استان 809 کلاس را به حوزه آموزش و پرورش تحویل داد اما با توجه به هدف گذاری بیش از هزار کلاس رضایت بخش نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: