• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

مسأله تامین آب مورد نیاز تالاب هامون باید از طریق دیپلماسی پیگیری شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در نشست پیرامون ریزگردها و مسائل زیست محیطی حوزه سیستان گفت: مسأله تامین آب مورد نیاز تالاب هامون بایستی با نگاه کارشناسی و از طریق دیپلماسی پیگیری شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، باقر کرد افزود: مردم منطقه سیستان سالهاست با فقر ، بیکاری و مشکلات تنفسی ناشی از گرد و غبار حاصل از خشکسالیهای پی در پی منطقه و خشک شدن بستر تالاب هامون دست و پنجه نرم می کنند.

معاون استاندار ادامه داد: برای رفع بحران خشکسالی و کمبود آب در سیستان، تشکیل کارگروه ملی نجات تالاب هامون مشابه  اقدامات دولت در دریاچه ارومیه را انتظار داریم .

باقر کرد خاطرنشان کرد: دشت سیستان با 15 هزار و 197 کیلومتر مربع مساحت سه کانون بحران ریزگرد فعال در حد فاصل شیله – تاسوکی، نیاتک و جزینک دارد که در حال حاضر دو کانون نیاتک و جزینک با توجه به تمرکز جمعیتی این  دوکانون در اولویت توجه و برنامه ریزی قرار دارند .

معاون استاندار تاکید کرد: شرط اول و اساسی احیاء تالاب هامون و رفع مشکلات زیست محیطی منطقه سیستان ورود آب به تالاب است.

وی ادامه داد: اقدامات علمی و استفاده از تکنولوژی هم اهمیت ویژه ای دارد و در این راستا دانشگاه زابل با ثبت ذخیره گاه زیست کره تالاب هامون قدم های مثبت و جهانی برداشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: