• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتقاد استاندار سیستان و بلوچستان‌ از ‌برداشت‌هایی غیرمجاز آب

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه دیدار با ائمه ی جمعه، معتمدین،ریش سفیدان و نخبگان شهرستان دلگان گفت: شهرستان دلگان ، شهری با منابع آب زیر زمینی و خاک غنی و آبرفتی است و همه ی شرایط لازم برای توسعه و پیشرفت را دارد .

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی با اشاره به معضل کم آبی و لزوم توجه و برنامه ریزی برای مدیریت مصرف آب افزود: مهمترین مساله ای که در حال و آینده ای نه چندان دور برای توسعه ی هر منطقه ای تعیین کننده است ، مسأله آب است .

محبی گفت: وجود منابع آب زیر زمینی و خاک غنی و آبرفتی که با حرکت و جریان طولانی آب و همجواری با بستر رودخانه پالایش می شود امتیاز و موهبتی الهی برای مردمان منطقه دلگان است .

وی با تاکید بر این که آب سرمایه ای است که فقط برای ما نیست و آینده گان  نیز از آن سهم دارند گفت: به تازگی برداشت هایی غیرمتعارف و بعضا غیر مجاز از این سفره ها صورت می گیرد که باید از آن جلوگیری شود .

محبی در ادامه خطاب به کشاورزان شهرستان دلگان نیز گفت: در بحث استفاده از منابع آب توجه کنید تا با بهینه سازی و مدیریت در مصرف ، بیشترین و بهترین محصول را برداشت کنید و این با بهره گیری از دانش و ابزار و ادوات کشاورزی دور از دسترس نیست .

استاندار گفت: شاخص ترین نیاز توسعه ی جامعه ای این چنین برخوردار نیروی انسانی است ، که بتواند از ظرفیت های متنوع و خاص منطقه به بهترین و بهینه ترین شکل استفاده کند .

وی تصریح کرد: با وجود این ظرفیت های طبیعی و انسانی ، حیف است که عده ای استفاده نکرده و محتاج زندگی حداقل باشند .

دانیال محبی همچنین با تاکید بر لزوم وحدت و همدلی میان امت اسلامی گفت: همه ی ما مسلمانیم و در چهارچوب اسلام با هم قرابت و همبستگی داریم ، لذا باید برای توسعه، جمعی تلاش کنیم و اگر غیر این باشد نتیجه پیشرفتی حاصل نمی شود .

وی افزود: تفاخر و تکاثر آفت جامعه ی اسلامی و مسبب انواع اسیب ها در جامعه ی اسلامی از جمله بی ثباتی و تشنج است، لذا دعوت به آرامش و دوستی همواره امری مهم و حیاتی بوده و با توجه به ایام ماه مبارک رمضان ، توصیه به این مهم در محافل مذهبی باید بیشتر مدنظر قرار گیرد .

محبی گفت: بکارگیری و توجه به رهنمودهای قرآن کریم در زندگی زمینه ساز سعادت و آرامش در وجود آدمی شده و قلب انسان را نور می بخشد .

استاندار ضمن تاکید بر لزوم همکاری مردم و مسئولین شهری با فرماندار جوان و ساعی این شهر برای توسعه و پیشرفت دلگان اذعان کرد: دامن زدن به اختلافات قومی قبیله ای موجب ایجاد دشمنی و کینه ورزی در جامعه می شود و لازم است برای مقابله با ناامنی و رفتارهای بی ثبات کننده تلاشی همگانی صورت گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: