• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز طرح کاشت نهال در 300 هکتار از بستر تالاب هامون

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: طرح کاشت نهال با گونه های سازگار در بستر تالاب هامون از محل اعتبارات ملی به فاز اجرایی رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، پورملائی افزود: با توجه به تأثیر مستقیم عواملی از قبیل تداوم خشکسالی های منطقه سیستان، عدم رهاسازی حق آبه فرامرزی تالاب بین المللی هامون از سوی کشور افغانستان و هچنین وزش بادهای 120 روزه بر شدت پدیده گرد و غبار در منطقه؛ اهمیت و ضرورت اجرای طرح هایی در جهت کاهش و یا به حداقل رساندن تبعات منفی این موضوع بیش از گذشته آشکار گردیده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بیان کرد: قسمت شمال تالاب هامون که یکی از کانون های اصلی پدیده گرد و غبار می باشد، پس از انجام مطالعات و اخذ اعتبارات ملی وارد فاز اجرایی کاشت نهال به وسعت 300 هکتار برای اولین بار توسط محیط زیست شد .

پورملائی ادامه داد: در حال حاضر به منظور تثبیت کانون های گرد و غبار در حوزه سیستان از روش های بیولوژیک و غیر بیولوژیک با گونه های سازگار همراه با آبیاری و مراقبت استفاده می شود که با توجه به وسعت تالاب هامون و همچنین کمبود منابع آب جهت آبیاری،  بهره گیری از روش های مدیریت تطبیقی نوین تثبیت کانون های گرد و غبار و سازگار با اکوسیستم تالاب در بخش هایی از تالاب که طی سالهای متوالی آبگیری نشده است پس از تست های مربوطه؛ نیز می تواند مؤثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: